Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmadawid-podsiadlo
Home Miejsce Plener Promienista

Plener Promienista

Poznań, Promienista 27a
Plener PromienistaOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Plener Promienista to ważna przestrzeń na festiwalowej mapie Poznania. Pełne zieleni, przestronne błonia są miejscem koncertów muzycznych, wystąpień teatralnych, ciekawych wydarzeń kulturalnych oraz licznych warsztatów. Atrakcyjne położenie w Parku Jana Kasprowicza sprawia, że wiele osób przychodzi tu także zrelaksować się, piknikując lub korzystając ze strefy Chill/gastro i udostępnionych leżaków.

Większość wydarzeń w Plenerze Promienista odbywa się w miesiącach wiosenno-letnich, kiedy temperatura sprzyja zabawie pod chmurką. Wśród przykładowych eventów można wymienić koncert zespołu Percival z kultową muzyką do jednej z najpopularniejszych gier ostatnich lat, “Wiedźmin 3: Dziki Gon”, imprezę taneczną We Love Trance Open Air & Classics Editic oraz cotygodniowe Jam Session, w ramach którego swoją twórczość prezentują zarówno znani bluesowi artyści, jak i początkujący poznańscy muzycy.

Szeroka oferta i zróżnicowany harmonogram sprawiają, że Plener Promienista jest ulubionym miejscem studentów, starszych mieszkańców Poznania, turystów oraz rodzin z dziećmi. Łatwy dojazd na miejsce zapewnia dogodna lokalizacja oraz bliskość miejskiej komunikacji. Jakie wydarzenia odbyły się w Plenerze Promienista? Oto przykładowe eventy!

Plener Promienista– wydarzenia

Plener Promienista funkcjonuje jako przestrzeń wypoczynkowa i festiwalowa. Większość imprez odbywa się tu w miesiącach od maja do września. Wśród imprez warto wyróżnić koncerty, spektakle, spotkania z komikami i liczne imprezy muzyczne. Na scenie Pleneru zagościł w tym roku m.in. wyjątkowy projekt RAP'n'BRASS, czyli  donGURALesko x Dizzy Boyz Brass Band.

W Plenerze wystąpił także zespół LOR, stworzony przez cztery utalentowane dziewczyny z Krakowa, które zdobyły popularność subtelnym songwritingiem inspirowanym polską muzyką folkową. Grupa ma już na koncie koncerty na takich festiwalach jak Open’er, OFF czy Orange Warsaw. Gratką dla fanów twórczości Panów Waglewskich był wspólny koncert Waglewski Fisz Emade, którzy powrócili w tym roku z albumem „Duchy ludzi i zwierząt”. Pełen harmonogram wydarzeń w Plener Promienista jest dostępny online.

Plener Promienista – koncerty

Plener Promienista to przede wszystkim koncerty i imprezy muzyczne. Na poznańskiej scenie zagrał m.in. zespół Go_A, czyli reprezentacja Ukrainy na Eurowizji 2022. Melodyjny wokal łączy się tu z nowoczesnymi elektronicznymi bitami, afrykańskimi bębnami i energiczną gitarą. Wszystko razem tworzy wyjątkowy, muzyczny mix, który porwał poznańską publiczność do tańca. Na scenie Pleneru Promienista gościli także

CatchUp x Hodak, którzy w ramach trasy koncertowej "Moody Perypetie Tour" promowali takie kawałki jak “Perypetie" i "Moody Tapes, Volume One". Nie zabrakło także wspólnych kawałków i niespodziewanych twistów.

Plener Promienista – bilety na wydarzenia

Bilety na wydarzenia i koncerty w Plenerze Promienista można nabyć online za pośrednictwem strony eBilet. Znajdziesz tu również harmonogram nadchodzących imprez i eventów artystycznych.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Plener Promienista?
Przestrzeń festiwalowa Plener Promienista znajduje się na ulicy Promienista 27a w Poznaniu, w pobliżu Parku Jana Kasprowicza.
Jakie wydarzenia odbywają się w Plenerze Promienista?
W Plenerze Promienista odbyły się koncerty takich grup jak ukraińskie Go_A, CatchUp x Hodak, Percival czy Waglewski Fisz Emade. Plener był także miejscem muzyczno-tanecznej imprezy We Love Trance Open Air & Classics Editic.
Kiedy został otworzony Plener Promienista?
Plener Promienista to zielona przestrzeń w centrum Poznania, która od kilku sezonów funkcjonuje jako miejsce festiwali i koncertów muzycznych.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też