Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Klasyka Muzyka filmowa Koncert muzyki filmowej: The Passion of the Christ - polska premiera

Koncert muzyki filmowej: The Passion of the Christ - polska premiera

Organizator: Mighty Mike Productions Michał Młynarczyk

Koncert muzyki filmowej: The Passion of the Christ - polska premieraO wydarzeniu

O wydarzeniu

Polska Orkiestra Muzyki Filmowej pod dyrekcją Przemysława Piotra i Agencja NOiNTENT zapraszają na koncert muzyki filmowej pochodzącej z filmu „Pasja” autorstwa Johna Debney’a, który odbędzie się 21 marca 2024 roku o godzinie 20:00 w krakowskim Centrum Kongresowym ICE. 

O koncercie muzyki filmowej pochodzącej z filmu „Pasja”

Koncert będzie wydarzeniem, podczas którego usłyszymy ścieżkę dźwiękową i oryginalne kompozycje do przełomowego filmu „Pasja”, w reżyserii Mela Gibsona. 

Dzieło muzyczne stworzone przez Johna Debney’a otrzymało szereg nagród i nominacji, z których najważniejsza to nominacja do nagrody Oskar w kategorii najlepsza ścieżka dźwiękowa. 

W obliczu tak gorącej recepcji dzieła przez publiczność i krytyków, Debney stworzył rozbudowane dzieło koncertowe, które porusza i inspiruje odbiorców na całym świecie. 

 

Reżyser „Pasji” Mel Gibson docenił twórczość koncertową kompozytora, mówiąc: „Muzyka Johna Debney'a do „Pasji” przeniosła obrazy filmu w pozaziemski wymiar. W swoim Oratorium, John poszedł o krok dalej i stworzył dzieło, które wykracza poza orkiestrację i przemawia prosto do serca i duszy niczym modlitwa”.

Muzykę z Oratorium po raz pierwszy w Polsce wykona Polska Orkiestra Muzyki Filmowej wraz ze 100-osobowym chórem Resonans Con Tutti. 

Polska Orkiestra Muzyki Filmowej to jedna z największych orkiestr symfonicznych w Polsce, która zagra koncert pod przewodnictwem Maestro Przemysława Piotra. 

W składzie orkiestry znajdują się wybitni muzycy, zawodowo związani z polskimi filharmoniami i operami, na co dzień koncertujący z czołowymi wykonawcami polskich 

i światowych scen muzycznych, m.in. Andrea Bocelli , 2Cellos czy Al Bano i Romina Power. 

„Pasja” to dramat filmowy z 2004 roku w reżyserii Mela Gibsona. Obraz odtwarza dwanaście godzin w życiu Jezusa poprzedzających jego ukrzyżowanie. Film otrzymał 3 nominacje do Oscara w kategoriach najlepsza muzyka, najlepsze zdjęcia i najlepsza charakteryzacja.

Podczas trwania koncertu wyświetlane będą fragmenty filmu „Pasja” Mela Gibsona. 

 

Podobne wydarzenia

Zobacz też