Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemtaylor-swift-resale-sellsunrise-festivalfame-mma

WORLD DOCTORS ORCHESTRA

Organizator: Fundacja DKMS

WORLD DOCTORS ORCHESTRA O wydarzeniu

O wydarzeniu

Po raz pierwszy w Polsce World Doctors Orchestra, charytatywna międzynarodowa orkiestra lekarzy! Lekarze - muzycy zagrają na rzecz Fundacji DKMS. Orkiestra pod batutą kardiologa i dyrygenta prof. dr. Stefana Willicha zagra razem z wybitnym młodym pianistą, Krzysztofem Książkiem. Całość dochodu z biletów przeznaczona jest na wsparcie Fundacji DKMS, która obchodzi 10. rocznicę działalności. Weź udział w koncercie i pomóż w walce z nowotworami krwi! WORLD DOCTORS ORCHESTRA bilety na koncerty już w sprzedaży.

World Doctors Orchestra koncert Warszawa - 11.10 Filharmonia Narodowa

World Doctors Orchestra koncert Kraków - 12.10 Centrum Kongresowe ICE Kraków

 

Krzysztof Książek - fortepian

Prof. dr Stefan Willich – dyrygent

 

WORLD DOCTORS ORCHESTRA program:

Ignacy Jan Paderewski - Uwertura Es-dur

Fryderyk Chopin - I Koncert fortepianowy e-moll op. 11

Ludwig van Beethoven - VIII Symfonia F-dur op. 93

 

World Doctors Orchestra

Jedyna taka orkiestra na świecie! Tworzą ją muzycy – lekarze z 50 różnych krajów, którzy w doskonały sposób łączą swoje dwie wielkie pasje - medycynę i muzykę.

World Doctors Orchestra została założona w 2007. Dwa lub trzy razy w roku około stu muzyków – lekarzy wymienia swoje białe kitle na wieczorowe stroje i gra koncert na rzecz organizacji działającej w sektorze zdrowia oraz osób potrzebujących opieki zdrowotnej. Lekarze grają w orkiestrze pro publico bono, sami pokrywając koszty transportu i zakwaterowania podczas trasy koncertowej. Dochód ze sprzedaży biletów z każdego koncertu trafia do wybranej organizacji non-profit. „Podczas gdy nasza codzienna praca koncentruje się na leczeniu konkretnego pacjenta, jako orkiestra propagujemy przekonanie, że ani granice państw, ani interesy polityczne czy gospodarcze nie powinny ograniczać dostępu do podstawowej opieki zdrowotnej” – mówi założyciel i dyrygent Orkiestry- prof. dr Stefan Willich.

Pierwszy koncert lekarze z WDO zagrali w 2008 roku w Filharmonii w Berlinie. Przez 10 lat działalności muzycznej i charytatywnej zagrali już w filharmoniach w Tokio, Bukareszcie, Wiedniu, Cape Town, Bangkoku czy Dubaju. Do Polski przylecą pierwszy raz i zagrają swój 26. koncert, chcąc tym samym wesprzeć Fundację DKMS.

 

Krzysztof Książek

Niezwykle utalentowany pianista, urodzony w 1992 roku w Krakowie. Jest zdobywcą II nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Chopinowskim w 2015 roku i uczestnikiem XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest także laureatem wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych w tym Konkursu im. Ludwika Stefańskiego i Haliny Czerny-Stefańskiej (I miejsce, Grand Prix, nagroda specjalna za najlepsze wykonanie utworów Chopina oraz nagroda japońskiej grupy sponsorów Kigoukai w formie koncertów w Japonii – Płock 2008), Konkursu XV Concurs International de Piano Ricard Vines (II miejsce – Lleida, Hiszpania 2009), The International Chopin Piano Competition (I miejsce, Grand Prix, nagroda specjalna – Lwów, Ukraina 2010), Konkursu VI Concorso Internazionale Pianistico ''Citta di Avezzano'' (I nagroda – Avezzano, Włochy 2011), Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina (III nagroda – Warszawa 2011).

 

Fundacja DKMS

Misją Fundacji DKMS jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia szpiku lub krwiotwórczych komórek macierzystych. Fundacja działa w Polsce od 2008 roku jako niezależna organizacja pożytku publicznego oraz jako Ośrodek Dawców Szpiku w oparciu o decyzję Ministra Zdrowia. To największy Ośrodek Dawców Szpiku w Polsce, w którym zarejestrowanych jest 1 350 000 (czerwiec 2018) potencjalnych Dawców szpiku, spośród których 5500 (czerwiec 2018) osób oddało swoje komórki macierzyste lub szpik Pacjentom zarówno w Polsce, jak i na świecie, dając im tym samym szansę na życie.

 

WORLD DOCTORS ORCHESTRA  bilety na koncerty już dostępne!

Podobne wydarzenia

Zobacz też