Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Peter Bence

Organizator: Prestige MJM

Peter BenceO wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

Peter Bence w Polsce! Znany na całym świecie pianista, grający na fortepianie oraz perkusji i wzbudzający zachwyt wśród słuchaczy na wszystkich kontynentach, przyjedzie jesienią do Polski na cztery koncerty. Jego ekspresyjny styl i fantastyczna wirtuozeria nadały mu tytuł „najszybszego pianisty na świecie”! O wzbudzającym zachwyt talencie Petera Bence będzie mogła przekonać się publiczność w Poznaniu, Zabrzu, Krakowie i Warszawie. Tego wydarzenia nie można przegapić! Peter Bence bilety już w sprzedaży.

Peter Bence koncerty 2019

Koncerty Petera Bence na żywo przyciągają tysiące fanów na całym świecie. W ciągu ostatnich dwóch latach dawał koncerty w ponad 40 krajach na czterech kontynentach – wszędzie wzbudzając zachwyt własnymi interpretacjami takich przebojów jak: „Don't Stop Me Now” Queen, „He Comes The Sun” The Beatles, „Beat It” Michaela Jacksona, „Attention” Charliego Putha, „Cry Me a River” Justina Timberlaka, czy nawet osławionego „Despacito”! Jego wersje coverów na YouTube wyświetlono już ponad 600 mln razy.

Peter Bence informacje

Peter Bence pochodzi z Węgier, ma 27 lat. Idealnie pasuje do niego określenie „cudowne dziecko”. Grą na fortepianie zainteresował się już w wieku 2 lat, gdy skończył 5 – zaczął regularnie brać lekcje gry na tym instrumencie. Dwa lata potem napisał pierwszą kompozycję, a gdy miał 11 lat - skompletował utwory na pierwszą płytę!

 

Zaczynał od słuchania muzyki klasycznej, przede wszystkim Mozarta i Chopina. Po klasycznej edukacji w Akademii Ferenca Liszta w Budapeszcie, artysta przeprowadził się do Stanów Zjednoczonych, gdzie ukończył klasę fortepianu i kompozycję filmową w prestiżowym Berkeley Music College w Bostonie.

 

Jego pasją jest muzyka rockowa i popowa, a największą inspiracją – twórczość Michaela Jacksona.  Całe to szaleństwo – występy na scenie i liczne trasy koncertowe zaczęły się od wideo do „Bad” umieszczonym w internecie - wspomina Peter Bence. Jest także fanem muzyki filmowej. W Bostonie poznał Johna Williamsa - jednego ze swoich idoli i autora ścieżki dźwiękowej do filmu Star Wars. To on namówił pianistę do improwizacji znanych utworów, w wyniku czego w 2015 roku Peter Bence wrzucił do sieci swoje pierwsze wideo ze słynnym coverem króla popu.

Peter Bance dzisiaj 

Dzisiaj Peter Bence jest międzynarodowej sławy wirtuozem fortepianu, kompozytorem i producentem, legitymującym się rekordem Guinnessa w kategorii „najszybszy pianisty na świecie”! W ciągu 7 minut potrafi uderzyć w klawisze fortepianu aż 765 razy! Na scenie się nie oszczędza i gra jak szalony, nadając instrumentowi pełną moc. Jego ekspresyjny - czasem określany też jako nerwowy czy perkusyjny - styl grania na fortepianie przełamuje granice pomiędzy muzyką klasyczną i rozrywkową. To powoduje, że szacowny instrument przeniósł na zupełnie inny poziom. Jego występy wizualnie i muzycznie są niezwykle ekscytujące, bo Bence nie tylko gra na klawiaturze, ale wykorzystuje cały fortepian niczym mebel: uderza klapą, sięga palcami do strun, wystukuje na obudowie rytm... Używa dodatkowego sprzętu do tworzenia dźwięków, dzięki czemu kontroluje je w czasie rzeczywistym, a także podłącza efekty zewnętrzne dla każdej z warstw piosenki. Czasami więc jego koncert brzmi tak, jakby grała cała orkiestra!

 

- Technika i szybkość Petera Bence są oszałamiające i naprawdę robią wielkie wrażenie. Jestem pewien, że ten klasycznie wyszkolony muzyk da wyśmienity popis swoich wirtuozerskich umiejętności. Na polskich koncertach usłyszymy nie tylko covery największych hitów, ale także kompozycje własne artysty – zapowiada Janusz Stefański za agencji Prestige MJM, która zorganizuje koncerty pianisty w naszym kraju.

 

Artyści

Podobne wydarzenia

Zobacz też