Orkiestra Concentus Viridis

Orkiestra Concentus Viridis

Zapraszamy na koncerty Orkiestry Concentus Viridis do Warszawy! Orkiestra Concentus Viridis bilety już w sprzedaży.

Orkiestra Concentus Viridis Repertuar koncertu:

  • Antonín Dvořák – IX Symfonia e-moll op. 95 „Z Nowego Świata”
  • Orkiestra Concentus Viridis
  • Dyrygent: Jakub Montewka

Niewypowiedziane pragnienie. Czego ludzie potrzebują od muzyki? 

Można coraz wyraźniej dostrzec potrzebę nowego sposobu podania i przeżywania muzyki.  Tradycje koncertowe z końca XIX wieku, które w tamtych czasach stanowiły naturalny i pełen  znaczenia element życia społecznego, są stosowane w czasach, w których zmienił się  znacząco styl życia, ubiór, sposoby komunikacji. Pojawił się internet, który diametralnie  zmienia percepcję muzyki - koncert, którego przygotowanie kosztuje muzyków wiele godzin  pracy, a producenta kilkadziesiąt tysięcy dolarów, możemy teraz obejrzeć za darmo na  YouTube, w dowolnym miejscu i czasie. Zaczynamy traktować zamiennie obecność na  koncercie i obejrzenie go w internecie, a to prowadzi do znacznego spłycenia odbioru muzyki. 

 

Istnieje rodzaj muzyki, którą tworzy się z myślą o powtarzalności. To, czy jest odgrywana na  żywo czy z playbacku, pierwszy raz czy po raz setny, nie gra żadnej roli. Liczy się tam  multiplikacja. 

 

Muzyka w klasycznym ujęciu to celebracja. To kontemplacja chwili obecnej, w której ulotne  wcielenie piękna jest przeżywane razem z innymi. Kompozytor tworzy ją jako przekaz  osobisty, intymny i unikatowy, a muzycy poświęcają lata, żeby przekazać ją słuchaczom z  całą doskonałością i sercem. Muzyka łączy w osobistą relację artystę i słuchacza. Tutaj liczy  się przeżycie. 

Orkiestra Concentus Viridis - Kim jesteśmy? 

Concentus Viridis (czyli “młoda harmonia”, “zielone współbrzmienie”) to projekt, który zmienia  oblicze sztuki muzycznej. Jesteśmy niezależną orkiestrą symfoniczną. Prezentujemy  najwyższą jakość w wykonaniu młodych i doświadczonych instrumentalistów. Objawia się ona  w interpretacji, przygotowaniu i prezentacji programów koncertowych, tworzonych specjalnie  z myślą o słuchaczu. 

 

Poszukujemy ukrytego piękna w muzyce, aby dzielić się nim z publicznością. Z gąszczu  narracji muzycznych i adaptacji wybieramy to, co najlepsze. Pasja pcha nas do przodu - to  entuzjazm i zaangażowanie, młodość i jakość tworzy to, co jest esencją Concentus Viridis. 

 

Marzymy, aby nasza działalność była niezależna - finansowana przez publiczność, bez  udziału państwa czy funduszy kulturalnych. Orkiestra jest naszą własną inicjatywą i to my ją  kształtujemy. Orkiestra to nasz świat. 

Nasza misja 

Chcemy zbudować społeczność słuchaczy i muzyków, która zbuduje nowe tradycje muzyczne  na miarę naszych czasów. Chcemy odzyskać dla współczesnej kultury wymiar relacji i  przeżycia, który leży u podstaw muzyki.

pokaż więcej... zwiń
Sprzedaż biletów na to wydarzenie została zamknięta.
Dołącz do FAN ALERTU, aby być na bieżąco!

Fan Alert

rozwiń zwiń

Orkiestra Concentus Viridis
Jeśli chcesz otrzymywać informację o podobnych wydarzeniach w przyszłości już teraz zapisz się do naszego FAN ALERTU!
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Rezygnację z FAN ALERTU należy przesłać na adres iod@ebilet.pl

Nie przegap

Polecane wydarzenia

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/