Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmergala-ksw

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Klasyka Koncerty muzyki poważnej Koncert kandydatów do konkursu chopinowskiego

Koncert kandydatów do konkursu chopinowskiego

Organizator: Agencja Koncertowa PRESTO

Opis

Opis

Zapraszamy na Koncert kandydatów do konkursu chopinowskiego, który odbędzie się w styczniu w Sali Koncertowe Fryderyk w Warszawie. Koncert kandydatów do koncertu chopinowskiego bilety już dostępne.

Julia Łozowska

Urodziła się w 2001 roku w Warszawie. Naukę gry na fortepianie zaczęła w wieku  6 lat metodą Suzuki u prof. Marzeny Jasińskiej i pod jej okiem uczyła się w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej nr 1 w Warszawie. Skończyła z wyróżnieniem Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie w klasie fortepianu prof. Joanny Ławrynowicz-Just, a obecnie rozpoczyna studia na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w tej samej klasie.

 

Zdobyła wiele nagród i wyróżnień na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach w tym m.in. Grand Prix, I miejsce oraz nagrodę specjalną dla indywidualności turnieju na XXII Ogólnopolskim Turnieju Pianistycznym im. H. Czerny-Stefańskiej (Żagań, 2017), Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Pianistycznym „Chopin i Kompozytorzy Francuscy” (Siedlce, 2015), I miejsce na XX Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym (Konin, 2018),  I miejsce na XII Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim (Narva – Estonia, 2018),  I miejsce i nagrodę za najlepsze wykonanie utworu Chopina na Konkursie „Laur Chopina” (Wielkij Novgorod - Rosja, 2017).

 

Jest wielokrotną stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (Młoda Polska, osiągnięcia artystyczne), Prezesa Rady Ministrów, Centrum Edukacji Artystycznej, Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, Fundacji im. J. Elsnera oraz The Concert Artists’ Promotion Trust. W 2019 roku otrzymała Główną Nagrodę Stypendium Artystycznego im. Franciszka Wybrańczyka Fundacji Sinfonia Varsovia.

Adam Goździewski

To pianista urodzony w 1996 roku w Łodzi. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Skierniewicach, w klasie prof. Anny Grzegorkiewicz-Ciesielskiej, oraz Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Zenona Brzewskiego w Warszawie. Obecnie jest studentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie fortepianu prof. Joanny Ławrynowicz-Just oraz w klasie kameralistyki prof. Krystyny Makowskiej-Ławrynowicz.

Jest laureatem międzynarodowych konkursów pianistycznych w Estonii (Narwa, Grand Prix, EMCY Prize, 2014), Macedonii (Ochryda, Grand Prix i Złoty Medal, 2014), Polsce, Rosji, Słowenii, na Ukrainie i we Włoszech. W 2017 roku wygrał trzecią nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Artur Rubinstein in Memoriam w Bydgoszczy, piątą nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie NIFC w Gdańsku, a także tytuł laureata Estrady Młodych 51. Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku.

Mateusz Krzyżowski

Mateusz Krzyżowski urodził się w 1999 roku w Tychach. Grę na instrumencie rozpoczął w wieku 5 lat w szkole muzycznej Yamaha pod kierunkiem Jarosława Kwasa. Edukację kontynuował w Zespole Szkół Muzycznych imienia Feliksa Rybickiego w Tychach w klasie mgr Bożeny Furmańskiej, a później w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia imienia Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Lubow Nawrockiej oraz mgr Sebastiana Nawrockiego. Obecnie jest studentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Joanny Ławrynowicz-Just.

 

Mateusz jest laureatem wielu konkursów ogólnopolskich oraz międzynarodowych. Do jego ostatnich osiągnięć należą między innymi: III nagroda w pierwszej edycji Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej imienia Stanisława Moniuszki w Rzeszowie, I nagroda na 49. Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina organizowanym przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, II nagroda w pierwszej edycji Międzynarodowego Konkursu Muzycznego imienia Karola Szymanowskiego w Katowicach.

 

Mateusz brał udział w wielu warsztatach pianistycznych, między innymi w Nohant, Krefeld, Dusznikach-Zdroju, Krynicy-Zdroju, Lusławicach, Łańcucie, prowadzonych przez tak znaczących pedagogów jak: Dang Thai Son, Wojciech Świtała, Yves Henry, Stanislav Ioudenitch, Francisco Cruz Plaza, Andrzej Jasiński, Andrzej Tatarski, Janusz Olejniczak, Karol Radziwonowicz. W latach 2015-2018 był stypendystą „Tyskich Orłów” w dziedzinie kultury i sztuki – programu prowadzonego przez Prezydenta Miasta Tychy. Jest również stypendystą Marszałka Województwa Śląskiego i Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.

 

Można było usłyszeć go w takich miejscach w takich miejscach jak Filharmonia Narodowa, Śląska, Rzeszowska, Kowieńska, Łódzka, Świętokrzyska, Lubelska oraz w siedzibie NOSPR w Katowicach. Występował też za granicą, między innymi we Francji, w Niemczech, na Litwie, Ukrainie, Słowacji, Węgrzech. Brał też udział w festiwalach muzycznych w Nohant, Dusznikach-Zdroju, Słupsku. Występował z orkiestrą kameralną miasta Tychy „Aukso” pod dyrekcją Marka Mosia, Orkiestrą Filharmonii Świętokrzyskiej, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, Orkiestrą Sinfonietta Cracovia, Orkiestrą Filharmonii Lubelskiej i Orkiestrą Filharmonii Rzeszowskiej.

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn