Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaagnieszka-chylinskaopener-festivaldawid-podsiadloheilung
Home Klasyka Koncerty muzyki poważnej Koncert Wiedeński - Z Wiednia do Nowego Jorku

Koncert Wiedeński - Z Wiednia do Nowego Jorku

Organizator: COPA - Agencja Artystyczna

Koncert Wiedeński - Z Wiednia do Nowego JorkuO wydarzeniu

O wydarzeniu

Zapraszamy w podróż do roztańczonego, magicznego Wiednia oraz energetycznego Nowego Jorku, gdzie będą rozbrzmiewać najpiękniejsze arie, duety, walce i polki Johanna Straussa, Franca Lehara, Imre Kalmana a także największe szlagiery musicalowe, filmowe i światowe przeboje wszech czasów. Tegoroczny koncert w wykonaniu światowej Royal Chamber Orchestra pod dyrekcją znakomitego skrzypka i dyrygenta dr Adama Wagnera – wieloletniego koncertmistrza Filharmonii Ślaskiej, Sinfonii Varsovii, Tokyo Mozart Players, Penderecki Festival Orchestra, Jenaer Philharmoniker a także współpracował z artystami takimi jak: Yehudi Menuhin, M. Rostropowicz, Sh. Mintz, Y. Mashmet, M. Maiski i wielu innych. Gra na włoskich skrzypcach z XVIII wieku. Orkiestrze towarzyszyć będą europejskiej klasy soliści międzynarodowych scen.

Koncert Wiedeński Z Wiednia do Nowego Jorku artyści

  • ROYAL CHAMBER ORCHESTRA
  • Adam Wagner/ skrzypce solo- dyrygent
  • Victoria Zadvorna sopran
  • Justyna Gęsicka mezzosopran
  • Sławomir Naborczyk tenor
  • Aleksander Kruczek tenor
  • Marcin Staszek wokal
  • Małgorzata Szarek- wokal
  • 4 tancerzy – soliści baletu opery lwowskiej
  • Paweł Świętorecki konferansjer

 

Wśród solistów usłyszą Państwo wyjątkową - unikalną sopranistkę Victorię Zadvorną, solistka Teatru Pedro II Ribeirão Preto , Teatr Bradesco Sao Paulo, w 2023 roku wystąpiła jako solistka koncertu podczas Festiwalu Muzyki Filmowej w Cannes, gdzie odniosła wielki sukces.

Justyna Gęsicka mezzosopran współpracuje z wieloma polskimi teatrami muzycznymi a także prowadzi aktywną działalność koncertową. Artystka jest laureatką kilku konkursów wokalnych.

Sławomir Naborczyk to ulubieniec polskiej publiczności. Tenor obdarzony wyjątkową barwą głosu. Jest laureatem wielu międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów wokalnych m.in.: zdobył I nagrodę na VI Międzynarodowym Konkursie wokalnym im. Jana Kiepury.

Koncert wzbogaci swoimi ciekawymi interpretacjami tenor Aleksander Kruczek.

Laureat i zwycięzca międzynarodowych konkursów wokalnych m.in. I nagroda na Międzynarodowym Konkursie i Festiwalu Wokalnym w Karlowych Varach. Wraz z kolegą Naborczykiem stworzą podczas koncertów niepowtarzalny duet tenorów.

Drugą część koncertu wzbogacą swoimi interpretacjami wyjątkowi artyści znani na polskiej scenie a także Polskiej Telewizji: Marcin Staszek – wokalista, songwriter, autor tekstów. Laureat The Voice Of Poland. Zwycięzca odcinka Szansy na Sukces z grupą ENEJ. Uczestnik finału sezonu Szansy na Sukces Opole 2020. Zaproszony został do koncertu z Orkiestrą Adama Sztaby jako jeden z ośmiu wokalistów powiązanych ze Śląskiem. Jako solista bierze udział w wielu międzynarodowych projektach muzycznych.

Małgorzata Szarek wokalistka, trener wokalny, muzykolog. Jest laureatką prestiżowych nagród i konkursów wokalnych m.in.: I miejsce: m.in. na festiwalu Anny Jantar „Pejzaż bez Ciebie”. Artystka reprezentowała Polskę w koncercie z okazji Narodowego Dnia Polski w Kazachstanie z udział Prezydenta Polski i Kazachstanu. Uczestniczyła i nadal bierze udział w wielu projektach telewizyjnych, produkowanych i realizowanych przez TVP czy Polsat. Od marca 2019 roku jest trenerką wokalną w programie TVP „Szansa na Sukces” oraz „Star Voice – Gwiazdy mają głos”.

 

Koncert Wiedeński program

Artyści przeniosą słuchaczy do ojczyzny walca prezentując niezwykły kunszt wokalny i instrumentalny. Ta niezwykła gala będzie wzbogacona wirtuozerskim tańcem par tanecznych, barwnymi kreacjami i bogatą choreografią, co pozwoli na doświadczenie wielu doznań artystycznych w iście książęcym stylu. Pary taneczne to soliści Narodowego Teatru Opery i Baletu we Lwowie.

W ten magiczny wieczór zabrzmią największe przeboje Króla walca Johanna Straussa takie jak uwertura z Zemsty Nietoperza, Keiser Marsz, Marsz Radezki, walc „Nad pięknym modrym Dunajem”, „Odgłosy wiosny” a także polki Trich Trasch, Eljen Magiar Polka, Anne Polka, Gromy i Błyskawice i wiele innych orkiestrowych szlagierów.Nie zabraknie także popisowych arii i duetów z najsłynniejszych operetek:

Zemsty Nietoperza, Barona Cygańskiego, Księżniczki Czardasza, Hrabiny Maricy, Wesołej Wdówki

czy Krainy Uśmiechu.

Publiczność wysłucha między innymi:

arie "Adeli", "Czardasz Sylvi", kuplety Barinkaya "Wielka sława to żart", "Graj Cyganie", "Artystki z Variete", "Brunetki Blondynki"

a także duety wszechczasów, m.in.

"Usta milczą dusza śpiewa", „"Jakże mam Ci wytłumaczyć", "Jedź do Verasdin", "Co się dzieje oszaleję", "W rytm walczyka", "Tłumy Fraków" z Księżniczki Czardasza.

Nie zabraknie także sztandarowych pieśni neapolitańskich takich jak: "Funikuli-Funikula", "O Surdato N’namurato".

W drugiej części koncertu artyści zaprezentują się w repertuarze musicalowym, filmowym i światowych przebojów m.in.: "Z Tobą chcę oglądać świat" czy "Lubię wracać tam, gdzie byłem" Z. Wodeckiego, "Za Tobą pójdę jak na bal" – K. Krawczyka, "Wielka Miłość" – S. Krajewskiego, "Delilah" – T. Jonsa, duet "Shallow" – L. Gaga i B. Cooper, "Nella Fantasia" z filmu Misja, "Skyfall", "New York-New York" – F. Sinatry, "Volare", "O sole mio" – w wersji E. Presleya, "Przetańczyć całą noc" z musicalu My Fair Lady i wiele innych noworocznych muzycznych niespodzianek.

 

Koncert Wiedeński to potęga wokalu, która wzbudza entuzjazm nie tylko dzięki odmiennym możliwościom głosowym, ale także poprzez porywającą energię na scenie, która udziela się publiczności. Każdy koncert jest świętem muzyki wokalnej, a publiczność wprost uwielbia ich miły i autentyczny sceniczny wizerunek. Zapraszamy wszystkich melomanów i miłośników światowej wokalistyki w klimatyczną podróż w dobrym muzycznym stylu do przebogatego świata operetki. Koncert poprowadzi znakomity polski konferansjer Paweł Świętorecki, który jest zakochany w przebogatym świecie muzyki.

 

Zapraszamy na ten niepowtarzalny i nie mający sobie równych noworoczny wieczór!

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też