emptygif
Newsletter

Na czasie

hans-zimmerskoki-narciarskieagnieszka-chylinskavan-goghpolska-noc-kabaretowa-2023metro-w-buffo
Home Klasyka Koncerty muzyki poważnej Bartek Wąsik plays Radiohead / Daydreamer /

Bartek Wąsik plays Radiohead / Daydreamer /

03.10.2023 Wrocław

Organizator: MoreMusic AGENCY

od 89,00 zł
Bartek Wąsik plays Radiohead / Daydreamer /BiletyO wydarzeniuLokalizacja

BILETY

Bartek Wąsik plays Radiohead / Daydreamer /
wtorek
03.10.2023
19:00

Bartek Wąsik plays Radiohead / Daydreamer /

Wrocław, Narodowe Forum Muzyki

O wydarzeniu

UWAGA: koncert zaplanowany na 30.03.2023 we Wrocławiu został przeniesiony na 3.10.2023. Miejsce wydarzenia pozostaje bez zmian – będzie to Czerwona Sala NFM. Zakupione dotąd bilety zachowują ważność w nowym terminie.

Zapraszamy na koncerty pianisty Bartka Wąsika. Jeden z czołowych polskich pianistów przedstawi autorski projekt „Daydreamer”, który obejmuje dwanaście piosenek Radiohead w wersji na fortepian solo. Bartek Wąsik plays Radiohead bilety na koncerty już dostępne.

Bartek Wąsik Daydreamer

Oryginalne aranżacje Bartka Wąsika tworzą wspólnie muzyczny fresk pełen znaczeń i barw. To bardzo osobista wypowiedź jednego z czołowych polskich pianistów, kompozytora i aranżera, artysty przekraczającego w swoich działaniach granice dźwięku. Z miłości do piosenek Radiohead muzyk stworzył ich zaskakujące wersje. Jak wyznaje, utwory angielskiej grupy przez lata towarzyszyły mu w ważnych życiowych sytuacjach.

„Są żyzną glebą, z której czerpie moja własna wrażliwość” – podkreśla – „wprowadzają mnie w lekką wibrację, nie dają spokoju. Otwierają świat skojarzeń, którymi chciałem się podzielić.”

Bartek Wąsik

Pianista, kompozytor i aranżer, laureat wielu krajowych i międzynarodowych konkursów, nagrody fonograficznej Fryderyk oraz Paszportu „Polityki” 2014.

Występował w Europie, Azji i obu Amerykach. W Carnegie Hall i Chicago Symphony Hall prezentował własne opracowania utworów Fryderyka Chopina. Jego projekt Nowa Warszawa, wykonany wraz ze Stanisławą Celińską i z Royal String Quartet, spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem krytyki i został uhonorowany Gwarancją Kultury i Wdechami. Współpracował m. in. z Bartkiem Konopką (film „Nowa Warszawa”), Janem Komasą (widowisko „Ksenofonia”), Arturem Rojkiem („Symfonia przemysłowa”), Adamem Strugiem („Requiem ludowe”, uhonorowane Folkowym Fonogramem Roku), Katarzyną Nosowską, Ralphem Kaminskim (album „Kora”), czy Dorotą Miśkiewicz („Lutosławski, Tuwim - Piosenki nie tylko dla dzieci” - Złota Płyta).

Jest założycielem i członkiem Lutosławski Piano Duo (laureaci nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej 2020) i kwartetu Kwadrofonik, z którym w 2021 roku otrzymał Fryderyka za album „Astronomia poety. Baczyński”, zawierający piosenki skomponowane razem z Melą Koteluk do słów Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Od 2020 roku jest autorem, organizatorem i wykonawcą cyklu letnich koncertów Pianokrąg, które odbywają się w warszawskiej Królikarni.

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też