Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Klasyka Balet i taniec klasyczny Zespół Pieśni i Tańca Śląsk - Koncert Galowy

Zespół Pieśni i Tańca Śląsk - Koncert Galowy

Organizator: Filip Premium

Zespół Pieśni i Tańca Śląsk - Koncert GalowyO wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

Zapraszamy na wyjątkowe koncerty Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk! Zespół Pieśni i Tańca Śląsk bilety na koncerty galowe już w sprzedaży.

 Zespół Pieśni i Tańca Śląsk koncerty 2020

O Zespole Pieśni i Tańca Śląsk

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny od  65 lat promuje polską twórczość ludową i narodową. Ponad stuosobowy zespół chóru, baletu i orkiestry, wykona barwne widowisko, które entuzjastycznie oklaskiwało  około  25 milionów widzów na pięciu kontynentach.

Program Koncertu Galowego Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk

W programie galowym nie zabraknie żywiołowych  tańców krakowskich i góralskich oraz wzruszających wykonań śląskiej „Karolinki” czy „Szła dzieweczka”. Setki barwnych kostiumów z wielu regionów Polski mienić się będą na scenie w blisko dwugodzinnym programie opracowanym m.in. przez Stanisława Hadynę i Elwirę Kamińską.

 

Zobaczymy barwny wachlarz polskiego folkloru efektownie pokazujący piękno naszej kultury, zachowując niezwykły kunszt artystyczny. Barwne wykonania Zespołu „Śląsk” od lat stanowią wizytówkę Polski na scenach całego świata czyniąc z Zespołu Ambasadora Polskiej Kultury Narodowej.

 

Koncert Galowy Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w wykonaniu pełnego ponad 100-osobowego składu artystycznego: chóru, baletu i orkiestry Zespołu „Śląsk” to program ukazujący piękno kultury narodowej, na tle bogactwa spuścizny regionalnej. Całokształt widowiska stanowią ludowe pieśni i tańce, charakterystyczne dla poszczególnych regionów Polski, wzbogacone choreografiami tańców narodowych. Charakterystyczną ich cechą jest mnogość pięknych kostiumów, w jakich prezentują się artyści chóru i baletu. Interpretacja pieśni i tańców w stylizowanych kostiumach scenicznych w wykonaniu artystów Zespołu „Śląsk” od lat stanowi wizytówkę Polski na scenach całego świata. „Śląsk” Zespół Pieśni i Tańca koncerty, bogactwo tradycji.

 

Koncerty „Śląsk” Zespół Pieśni i Tańca bilety już dostępne w sprzedaży!

Artyści

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też