Na czasie

agnieszka-chylinskalil-tracyopener-festivaldawid-podsiadlopiotr-rubik-trasato-krakow-tworzy-metamorfozy
Home Klasyka Balet i taniec klasyczny Narodowy Balet Kijowski - Jezioro Łabędzie

Narodowy Balet Kijowski - Jezioro Łabędzie

Organizator: B&B Audio

Narodowy Balet Kijowski - Jezioro ŁabędzieO wydarzeniu

O wydarzeniu

Zapraszamy na jeden z najpiękniejszych baletów Jezioro Łabędzie, w wykonaniu Narodowego Baletu Kijowskiego. Jezioro Łabędzie bilety na spektakl Narodowego Baletu Kijowskiego już w sprzedaży! 

O spektaklu Jezioro Łabędzie

Dawno temu, za siedmioma górami , za siedmioma rzekami... Tak zaczyna się niejedna bajka i legenda o zaklętych osobach w zwierzęta. Temat baletu inspirowany jest różnymi legendami o dziewczynie zaklętej w ptaka, występujących w mitologii greckiej i folklorze baśniowym wielu krajów Europy i Wschodu.

 

Akcja rozgrywa się w nieokreślonej epoce, w jakimś zakątku Europy. Z okazji dnia pełnoletności księcia Zygfryda odbywa się festyn, młodzież wiejska bawi się i tańczy w obecności dworu. Księżna oznajmia synowi, że jutro będzie musiał wybrać narzeczoną spośród przedstawionych mu na balu panien. Zygfryda martwi decyzja matki. By oderwać go od smutnych myśli, przyjaciele proponują wyprawę na polowanie. W dali widać stadko przylatujących łabędzi. Nad skalistym brzegiem jeziora zjawia się stado łabędzi z królową na czele. Przyjaciel księcia Benno z towarzyszami celują z łuku do ptaków. Przybiega Zygfryd, przymierza się do strzału, gdy nagle staje przed nim królowa Odetta. Oczarowany jej pięknością książę nie pozwala strzelać do ptaków i odprawia myśliwych. Ze wszystkich stron otaczają go białe łabędzie, Odetta wyjaśnia księciu ich tajemnicę: zły czarownik Rotbard zamienił ją i jej towarzyszki w łabędzie, które tylko o północy nad brzegiem jeziora mogą przybierać ludzką postać. Zaklęcie to może jedynie złamać szczere uczucie człowieka, który nigdy jeszcze nie wyznał nikomu miłości...

Podobne wydarzenia

Zobacz też