XX Międzynarodowy Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka

XX Międzynarodowy Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka

SPRAWDŹ BILETY

Zapraszamy na XX Międzynarodowy Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka - największy w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej zlot kolekcjonerów i miłośników zabytkowej mechanizacji rolnictwa. Impreza odbędzie się 21 i 22 sierpnia 2021 roku w Wilkowicach (gmina Lipno, powiat leszczyński). XX Międzynarodowy Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka bilety już w sprzedaży.

XX Międzynarodowy Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka

Podczas Festiwalu zaprezentowanych zostanie przeszło 300 zabytkowych maszyn rolniczych w tym 250 ciągników. Wystawę obejrzy około 25 tysięcy zwiedzających, a zabytkowe eksponaty zaprezentują kolekcjonerzy z Polski, Niemiec, Czech, Węgier i Danii. W konkursie pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi zostaną przyznane tytuły "Kolekcjonera roku 2022", a szczególnie cenne eksponaty zostaną nagrodzone w konkursie "Traktor i Maszyna - Wilkowice 2022". Odbędą się zawody i pokazy: Traktor Pullingu, wyścigów traktorów, toczenia beczki, przeciągania traktora liną, zbioru zboża kombajnami oraz orki "bombajami". W konkursie mody traktorowej zostaną wybrani "Traktorzystka Festiwalu" i "Traktorzysta Festiwalu". W niedzielne przedpołudnie, ulicami Wilkowic, przejedzie korowód zabytkowych ciągników i maszyn rolniczych. 

 

Niebywałym wydarzeniem będzie wystawa towarzysząca pt. "100-lecie Traktora URSUS" prezentująca wszystkie dostępne prototypy ciągników "Ursus" zgromadzonych w zbiorach: prywatnych, Narodowego Muzeum Techniki, Narodowego Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Spożywczego w Szreniawie oraz Muzeum MOTO NOSTALGIA w Nieborowie.

 

Z kolei młodzież Szkolnej Akademii Renowacji prowadzonej przez Klub "Traktor i Maszyna" zaprezentuje proces renowacji zabytkowego Zetora 25K - od demontażu poprzez wszystkie etapy przywrócenia go do świetności. 

 

W Wilkowicach będzie można skorzystać z oferty gastronomicznej, obejrzeć wystawę współczesnych maszyn rolniczych "AGROWilkowice", zrobić zakupy na stoiskach handlowych oraz mile spędzić czas w wesołym miasteczku, strefie powietrznych zamków i strefie zabaw dla dzieci. Organizatorami Festiwalu są: Gmina Lipno, Klub "Traktor i Maszyna" i Gminny Ośrodek Kultury w Lipnie. Patronat honorowy sprawują: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Wielkopolska Izba Rolnicza. Festiwal otrzymał dofinansowanie z Samorządu Województwa Wielkopolskiego i Powiatu Leszczyńskiego.

XX Międzynarodowy Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka bilety

Bilet wstępu kosztuje 12 zł. Bezpłatny bilet wstępu otrzymują dzieci do 7 roku życia oraz osoby niepełnosprawne. Parkingi są bezpłatne.

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

XX Międzynarodowy Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka
Zapisz się do specjalnego FAN ALERTU i bądź na bieżąco z informacjami, dotyczącymi tego wydarzenia!
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Rezygnację z FAN ALERTU należy przesłać na adres iod@ebilet.pl

XX Międzynarodowy Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza

Nie przegap

Obiekty

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/