Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmergala-ksw

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Widowiska Kabarety 36. Krakowski Przegląd Kabaretów PAKA!

36. Krakowski Przegląd Kabaretów PAKA!

Organizator: Stowarzyszenie Promocji Sztuki Kabaretowej PAKA

OpisArtyści

Opis

Przed nami 36. Krakowski Przegląd Kabaretów PAKA! Zapraszamy już pod koniec maja do Klubu Studio - wspólnie wylecimy na planetę dobrego humoru, a zadba o to plejada gwiazd polskiej estrady! Przygotujcie się na niezły odlot i mnóstwo niespodzianekKrakowski Przegląd Kabaretów PAKA bilety już w sprzedaży!

36. Krakowski Przegląd Kabaretów PAKA 2020 program

28 maja - Gwiazda się rodzi czyli Benefis Krzysztofa Jaślara

 

Krzysztof Jaślar całe życie związał ze światem kabaretu. Tuż po studiach wraz z Zenonem Laskowikiem założył legendarny kabaret „Tey”. Później zniknął ze sceny, chowając się za biurkiem scenarzysty i pulpitem reżysera kameralnych spektakli teatralnych i wielkich widowisk telewizyjnych, z koncertami pakowskimi na czele. Przez 50 lat współpracował z wieloma artystami obserwując ich sukcesy zza kulis. I wreszcie nadszedł czas, aby Krzysztof zajął należne mu miejsce na scenie w świetle reflektorów!

 

Benefis Krzysztofa Jaślara będzie wieczorem wspomnień, ale także odważnego spojrzenia w artystyczną przyszłość. Wspólnie z Krzysztofem na scenie wystąpią jego współpracownicy i przyjaciele.


Ciekawostką wieczoru jest fakt, że koncert nie będzie reżyserowany przez Krzysztofa Jaślara!


29-30 maja -  Konkurs Główny


Konkurs Główny – czyli cała galaktyka młodych kabaretów. Najlepsi z najlepszych, wyłonieni po ogólnopolskich eliminacjach staną w świetle jupiterów przed krakowską publicznością, żeby zawalczyć o trofeum – GRAND PRIX Krakowskiego Przeglądu Kabaretowego PAKA. Ich nazwiska poznamy już z końcem marca!

 

Laureatami Konkursu Głównego jest plejada obecnych najjaśniejszych gwiazd estrady, by wymienić tylko: Kabaret Moralnego Niepokoju, Ani Mru-Mru, Grupę Rafała Kmity, Grupę MoCarta, Kabaret Smile czy Kabaret Neo-Nówka. W jury zasiadają największe autorytety w tej dziedzinie. W poprzednich latach byli to m.in. Maciej Stuhr, Jerzy Stuhr, Jacek Fedorowicz, Stanisław Tym, Jan Peszek czy Zofia Czerwińska.


Całość poprowadzi znany zarówno Pakowskiej, jak i telewizyjnej widowni „dożywotni” konferansjer PAKI Piotr Gumulec.
Jeśli chcesz być świadkiem narodzin gwiazd, które dołączą do blasku plejady – nie może Cię tu zabraknąć!

 

29 maja - Pojedynki

 

Pakowskie Pojedynki to od lat znak firmowy Festiwalu. Gwiazdy kochane przez publiczność Pakowską i laureaci poprzedniej edycji zagrają w składach mieszanych - stworzonych specjalnie na potrzeby tego koncertu! W tym niepowtarzalnym wydarzeniu zobaczymy skecze wspólne, parodie i wyzwania, na które przeciwnicy będą odpowiadać ad hoc. O wyniku tego kosmicznego starcia zadecyduje publiczność!

 

Atmosferę podgrzeją do czerwoności kabarety: Paranienormalni, Kabaret Młodych Panów, Chyba i Czołówka Piekła - laureaci Grand Prix PAKI 2019. 

 

30 maja - ImprowizacjeArtyści

Podobne wydarzenia

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn