Na czasie

voucher-kinowy-heliosagnieszka-chylinskaopener-festivaldawid-podsiadlorzeszowskie-juwenaliato-krakow-tworzy-metamorfozy
Home Teatr Komedia Klancyk Noir & Zygmunt Miłoszewski. Zanim ZABIJE północ

Klancyk Noir & Zygmunt Miłoszewski. Zanim ZABIJE północ

Organizator: Teatr Komedia

Klancyk Noir & Zygmunt Miłoszewski. Zanim ZABIJE północO wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

Zakazana zabawa w czasach prohibicji, jazzowa muzyka, brzęk kieliszków i żetonów rzucanych nonszalancko krupierowi. Kryminalne impro inspirowane przez mistrza literackiej zbrodni Zygmunta Miłoszewskiego. Zapraszamy na wyjątkowy wieczór sylwestrowy do Teatru Komedia – przebranego w mroczny kostium miejsca gęstniejącej z każdą minutą akcji! Obiecujemy, że będzie klimatycznie, trochę strasznie, ale bardziej śmiesznie, bo nasze bale w stylu noir zawsze kończymy happy endem. Klancyk Noir & Zygmunt Miłoszewski. Zanim ZABIJE północ bilety już w sprzedaży.

Klancyk Noir & Zygmunt Miłoszewski - wieczór sylwestrowy w Teatrze Komedia

Przywitamy Was muzyką na żywo i zaprosimy do szatni, w której zostawicie kapelusze, ale otrzymacie tajne hasło – zaproszenie do naszego ukrytego kasyna. Pamiętajcie, żeby ubrać się właściwie, czyli najlepiej tak, żeby żadne amerykańskie miasto lat 30. nie musiało się za Was wstydzić. Zagracie w ruletkę, postawicie kilka żetonów na właściwą kartę i posłuchacie samospełniających się wróżb na nowy rok.

A później usiądziecie wygodnie w teatralnym fotelu i przyjrzycie się stworzonym specjalnie na tę okazję dekoracjom, które przeniosą Was na miejsce zbrodni… to znaczy akcji. Zanurzycie się w historię miasta, której początek napisze i odczyta Zygmunt Miłoszewski – ojciec chrzestny kryminału i sensacji. Usłyszycie ją wtedy pierwszy i jedyny raz – Wy oraz aktorzy. Być może traficie do miasta pełnego bogactwa, przestępstw i zgnilizny. Miasta, w którego mętnych wodach pływają grube ryby – mafiozi, politycy – i chciwe płotki – skorumpowani policjanci, drobne złodziejaszki, wścibscy pucybuci. Poznacie detektywa w chwili, w której widzi dno butelki słodkiego bourbona i myśli o tym, kiedy tak się zeszmacił. On jeszcze nie wie tego, co wiecie Wy: że za drzwiami rudery, którą nazywa ,,biurem”, stoi tajemnicza kobieta z niebezpiecznym zleceniem mogącym odwrócić jego karlejący los.

Dajcie się porwać do gangsterskiego Chicago lat trzydziestych… albo innego miasta, z innych lat. Prawda jest taka, że sami nie wiemy, gdzie wydarzy się ta historia. Ale wiemy jedno: będzie w niej zbrodnia i Wy w tę zbrodnię będziecie zamieszani. Dlatego pomożecie nam rozwiązać tworzącą się na Waszych oczach zagadkę. Zanim ktoś zdąży napisać scenariusz, albo zanim… ZABIJE północ.

O wielopiętrowe zwroty akcji naszej scenicznej opowieści zadbają detektywi z Teatru improwizowanego Klancyk. A muzyczną oprawę na żywo zapewnią Paweł Lipka (kontrabas) i Maurycy Idzikowski (trąbka).

My z kolei zajmiemy się całą resztą:

  • nie wypuścimy Was bez wspólnego toastu (albo nawet dwóch)
  • będziemy szukać tylko dobrych ujęć, żeby pamiątkowe zdjęcia z naszej „zabójczej fotobudki” mogły Was bawić także po zakończeniu wieczoru
  • a jeśli pozostaniecie wierni szulerskiej zasadzie „kto gra grubo, wygrać musi”, nie wyjdziecie od nas z pustymi rękami (na najlepszych graczy czekać będą upominki: vouchery, teatralne gadżety, albumy i pamiątkowe deski z naszej starej sceny, po której stąpały legendy)

 

Występują: Maciej Buchwald, Krzysztof Dziubak, Bartosz Młynarski, Paweł Najgebauer, Piotr Sikora, Błażej Staryszak, Grzegorz Uzdański.

Gość specjalny: Zygmunt Miłoszewski

O Klancyku

Teatr Improwizowany Klancyk jest jednym z pionierów improwizacji komediowej w Polsce i pierwszym warszawskim teatrem impro. Istnieje z grubsza od 2006 roku. Ich spektakle to historie pisane na bieżąco, rodzące się na oczach widzów z grupowej energii, chwilowego porozumienia i absurdalnego poczucia humoru.

Klancyk to Maciej Buchwald, Krzysztof Dziubak, Bartosz Młynarski, Paweł Najgebauer, Piotr Sikora, Błażej Staryszak, Krzysztof Wiśniewski, Grzegorz Uzdański.

Współtworzyli nową warszawską scenę komediową, w tym Klub Komediowy, Szkołę Impro i Resort Komedii. Klancyk ma na koncie występy na festiwalach literackich, muzycznych i teatralnych w kraju i zagranicą m.in. Apostrof —Międzynarodowy Festiwal Literatury (Warszawa),Big Book Festival (Warszawa), Festiwal im. Zygmunta Haupta (Gorlice), Miedzianka Fest (Miedzianka), Malta Festival (Poznań), Open’er Festival (Gdynia), Chicago Improv Festival, Del Close Marathon (Nowy Jork), Jazzahead Festival (Brema).

Współpracowali m.in. z Biblioteką Narodową, Instytutem im. Adama Mickiewicza, Fundacją Instytut Reportażu oraz Radiem 357. We wspólnych scenicznych przedsięwzięciach występowali m.in. z Katarzyną Nosowską, Magdaleną Grzebałkowską, Dorotą Masłowską, Mariuszem Szczygłem, Januszem Gajosem czy Marcinem Maseckim.

Produkują komediowy podcast „Codzienne trudności” rejestrowany z udziałem publiczności na żywo. Ich gośćmi są komiczki i komicy, osoby związane ze światem muzyki i filmu, dziennikarze i dziennikarki, pisarki i pisarze.

Artyści

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też