Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Teatr Musicale Apetyt na czereśnie - historia miłości według Agnieszki Osieckiej

Apetyt na czereśnie - historia miłości według Agnieszki Osieckiej

Organizator: Adria Art

Apetyt na czereśnie - historia miłości według Agnieszki OsieckiejO wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

Serdecznie zapraszamy na minimusical „Apetyt na czereśnie”, oparty na tekście wyjątkowej artystki – Agnieszki Osieckiej. Sprawdź repertuar i zarezerwuj swoje bilety - Apetyt na czereśnie bilety już w sprzedaży.

Apetyt na czereśnie informacje

ONA i ON. Siedzą na peronie dworca kolejowego. Lada moment pociągi odjadą i zawiozą ich w dwie różne strony. ONA wraca z rozprawy rozwodowej, ON też rozpoczyna nowy rozdział w życiu. Ten poprzedni dla obojga nie miał szczęśliwego zakończenia. Zaczynają więc wspominać. Dyskutują, analizują, kłócą się. Pragną zrozumieć, dlaczego znaleźli się na tym peronie. Co sprawiło, że wieloletnie małżeństwo musiało się skończyć. Rozmawiają, rozmawiają, rozmawiają...

Urok i sedno minimusicalu „Apetyt na czereśnie” tkwi właśnie w tej rozmowie, wymyślonej przez mistrzynię słowa – Agnieszkę Osiecką. Poetkę, która na relacjach damsko-męskich znała się jak nikt inny. Swoje miłosne doświadczenia i refleksje przelewała na papier i pokazywała światu.

Jednym z atutów przedstawienia są piosenki, które przenoszą rozmowę byłego małżeństwa w zupełnie inny wymiar, znany nam dzięki wybitnej autorce. Muzykę do przedstawienia skomponował Maciej Małecki, a na scenie zobaczymy Marię Niklińską – piosenkarkę, aktorkę teatralną i filmową („Ja Wam pokażę”; „Jutro idziemy do kina”), a także Rafała Olbrychskiego – aktora filmowego i piosenkarza. Przedstawienie uświetni pianistka Lena Ledoff.

Przed nimi niełatwe zadanie skonfrontowania się z wieloma legendarnymi inscenizacjami i kreacjami, m.in. Krystyny Sienkiewicz i Piotra Fronczewskiego w Teatrze Telewizji.

 

Obsada:

 

ONA: Maria Niklińska

ON: Rafał Olbrychski

Przy fortepianie: Lena Ledoff

 

Tekst: Agnieszka Osiecka

Muzyka: Maciej Małecki

Adaptacja: Anna Seniuk

Opieka reżyserska: Przemysław Dąbrowski

Konsultacje scenograficzne: Tatiana Kwiatkowska

Kostiumy: Wiganna Papina

Efekty dźwiękowe: Filip Kuncewicz

 

 

Pokaz przedpremierowy: 4 września 2023, Dom Sztuki w Warszawie

 

Artyści

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też