Na czasie

fame-mmaboeing-boeing-teatr-capitolmeskie-graniememorial-kamili-skolimowskiejsunset-squaredrift-masters
Home Teatr Komedia My dzieci z dworca ZOO

My dzieci z dworca ZOO

09.03-09.06.2026 Warszawa

Organizator: Teatr Kamienica

My dzieci z dworca ZOO

BILETY

Warszawa

poniedziałek
09.03.2026
10:00
Teatr Kamienica

My dzieci z dworca ZOO

Warszawa, Teatr Kamienica w Warszawie

Cena zawiera wszystkie opłaty obowiązkowe.

13.04.2026 (wiele terminów)
Teatr Kamienica

My dzieci z dworca ZOO

Warszawa, Teatr Kamienica w Warszawie

Cena zawiera wszystkie opłaty obowiązkowe.

26.05.2026 (wiele terminów)
Teatr Kamienica

My dzieci z dworca ZOO

Warszawa, Teatr Kamienica w Warszawie

Cena zawiera wszystkie opłaty obowiązkowe.

wtorek
09.06.2026
10:00
Teatr Kamienica

My dzieci z dworca ZOO

Warszawa, Teatr Kamienica w Warszawie

Cena zawiera wszystkie opłaty obowiązkowe.

O wydarzeniu

Sztuka stworzona w oparciu o reportaż Kaia Hermanna i Horsta Riecka przedstawia prawdziwą historię nastoletniej narkomanki, Christiane F.

Christiane F. miała 12 lat, gdy po raz pierwszy zaczęła palić haszysz. Potem poszło z górki – LSD, kradzieże, heroina i dworzec ZOO, gdzie wszystko miało swój początek i koniec. W ten sposób, w wieku 13 lat Christiane stała się narkomanką. Jaki był świat, do którego tak bardzo chciała należeć osamotniona nastolatka? Czy jej wyobrażenia o dorosłym życiu spełniły się? I co ważniejsze, czy znalazła to, czego szukała?

Spektakl „My, dzieci z dworca ZOO” jest opowieścią nie tylko o uzależnieniu i jego skutkach, ale przede wszystkim o tym, jak cienka jest granica między zabawą a tragedią. Sztuka obnaża ludzką bezradność wobec systemu dla którego jednostka jest nieistotna.

Spektakl powstał w oparciu o reportaż Kaia Hermanna i Horsta Riecka o tym samym tytule. Dziennikarze niemieckiego „Sterna” w serii wywiadów przeprowadzonych w połowie lat 70 XX wieku, ujawnili wstrząsający obraz młodzieży berlińskiej, która w latach 60. i 70. XX wieku, w okolicach dworca kolejowego Berlin ZOO, pozbawiona opieki i wsparcia popadała w narkomanię, alkoholizm i nędzę.

W spektaklu wykorzystano utwory zespołu Dżem.

Sztuka „My, Dzieci z Dworca ZOO” adresowana jest do młodzieży powyżej 5 roku życia. Widzowie między 11, a 13 rokiem życia mogą uczestniczyć w spektaklu jedynie za pisemną zgodą rodziców/opiekunów.

Czas trwania spektaklu: 60 minut bez przerwy.

UWAGA: W spektaklu używane są światła stroboskopowe.

Autor: Kai Hermann, Horst Rieck

Reżyseria: Giovanni Castellanos

Przekład: Ryszard Turczyn

Reżyseria i adaptacja: Giovanny Castellanos (Kolumbia)

Scenografia i kostiumy: Wojciech Stefaniak

Muzyka: Marcin Rumiński

 Asystentka reż.: Katarzyna Sucharda-Szwed

Obsada: Katarzyna Ptasińska, Kaja Walden, Gracja Niedźwiedź, Magdalena Nieć, Justyna Orzechowska, Dawid Czupryński, Adam Serowaniec

Realizujemy projekt „Klasa w Warszawie. Warszawa z klasą”.

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też