Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Sport Sporty walki Friday Boxing Night

Friday Boxing Night

Organizator: Sferis Knockout Promotions i Babilon Promotion

Friday Boxing NightO wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

OFERTA SPECJALNA: w pakiecie taniej! Kup pakiet 1+1 lub 2+2!

Aby kupić bilety w pakiecie należy wybrać pojedynczy bilet na mapie obiektu i następnie wybrać w oknie dialogowym opcję "Pakiet 1+1" bądź "Pakiet 2+2". Wejście z biletem w pakiecie wymaga, aby wszystkie osoby korzystające z pakietu wchodziły do hali w tym samym momencie.

Były Mistrz Świata Kalenga rywalem Cieślaka na Friday Boxing NightArenie LegionowoYouri Kalenga, który w latach 2014-2017 stoczył 5 walk o Mistrzostwo Świata, będzie rywalem Michała Cieślaka na gali Friday Boxing Night 1 marca w Legionowie. To najtrudniejszy rywal w karierze niepokonanego na zawodowych ringach pięściarza z Radomia. Friday Boxing Night bilety na galę boksu już w sprzedaży!

 

 

Pochodzący z Kinszasy (dawny Zair), a trenujący we Francji Youri Kalenga to były Mistrz Świata interim WBA w wadze junior ciężkiej. Pas w wersji tymczasowej wywalczył w 2014 roku po wygranej w Monte Carlo na punkty z Mateuszem Masternakiem (po latach Polak zrewanżował się). Na pierwszą obroną poleciał do Kanady, gdzie pokonał przed czasem miejscowego boksera Dentona Daleya. W 2015 roku walczył o właściwy tytuł Mistrza Świata WBA, ale na moskiewskich Łużnikach przegrał na punkty z Denisem Lebiedievem.

 

Później Youri Kalenga jeszcze 2-krotnie bił się o Mistrzostw Świata w cruiserweight. W paryskim Pałacu Sportu przegrał z Kubańczykiem Yunielem Dorticosem, a stawką było trofeum interim WBA. Potem został pokonany w Republice Południowej Afryki, ale niejednogłośnie przez Kevina Lerenę w pojedynku o pas organizacji IBO w limicie 90,7 kg.

 

Na polskich galach kibice niezbyt często mają okazać zawodników z takim "pięściarskim CV", jakie posiada Kalenga (23-5, 16KO). To będzie najtrudniejszy sprawdzian w karierze Michała Cieślaka (17-0, 11KO). Radomianin wygrywał już z 2-krotnym pretendentem do tytułu Mistrza Świata Francisco Palaciosem, dawnym rywalem Krzysztofa Włodarczyka, a także Ukraińcem Siergiejem Radchenko czy Jarno Rosbergiem oraz Łukaszem Rusiewiczem.

 

Organizujący galę Tomasz Babiloński zapowiada wielkie piątkowe emocje 1 marca w Legionowie. O Mistrzostwo Polski walczyć będą Piotr Gudel (9-2-1) i Rafał Grabowski (4-1). Drugą zawodową walkę stoczy okrzyknięta "Miss Ringu" Wiktoria Sądej, 2-krotna wicemistrzyni Europy w boksie olimpijskim kadetek i juniorek. W gronie zawodowców zadebiutuje uznawany za duży talent Patryk Cichy, który zdobywał medale w każdym kolorze podczas MP Seniorów, Juniorów i Kadetów.  

 

Gala boksu Friday Boxing Night, bilety na galę boksu w Legionowie. 

 

Artyści

Podobne wydarzenia

Zobacz też