Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Arena Legionowo

Arena Legionowo

Legionowo, Bolesława Chrobrego 50B
Arena LegionowoOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Hala widowiskowo-sportowa Arena Legionowo to nowoczesny obiekt, w którym organizowane są halowe zawody najwyższego szczebla, a także wydarzenia kulturalne, rozrywkowe oraz wystawiennicze. To jedna z największych hal tego typu w okolicy Warszawy.

Arena Legionowo - hala widowiskowo-sportowa

Arena Legionowo wybudowana została w latach 2009-2010. Sponsorem tytularnym hali od 2018 roku jest firma kurierska DPD (Dynamic Parcel Distribution). Obiekt zlokalizowany jest przy zbiegu ulic Bolesława Chrobrego oraz Jana III Sobieskiego, na działce należącej do Stadionu Miejskiego. Budynek o powierzchni użytkowej 6116 m² zaprojektował architekt Radek Guzowski, a wykonawcą generalnym były firmy Mostostal Warszawa S.A. oraz Mostostal Puławy S.A.

 

Głównym punktem Hali Legionovia w Legionowie jest boisko o powierzchni 1305 m2, wraz z trybunami, na których może zasiąść 1989 kibiców i widzów. Dodatkowo wyposażona jest w siłownię, salę fitness, ściankę wspinaczkową, gabinety odnowy biologicznej. Znajduje się tu hotel dla przyjezdnych, bar oraz sala konferencyjna. Przed Areną zlokalizowany jest parking na 144 miejsca dla samochodów. Obiekt przystosowany jest dla matek z dziećmi oraz osób niepełnosprawnych.

Arena Legionowo – wydarzenia sportowe i imprezy

Arena w Legionowie to miejsce, w którym odbywają się najczęściej wydarzenia sportowe – mecze ligowe piłki ręcznej, siatkowej oraz koszykówki. Miasto organizuje także inne imprezy – koncerty, spektakle czy też wystawy.

 

Arena Legionowo gości artystów z całej Polski i świata. Wśród wydarzeń, które miały miejsce do tej pory, wyróżniają się występy kabaretowe, które dostarczają mnóstwo uśmiechu i dobrej zabawy. Na scenie Legionovii pojawili się m.in. Kabaret Smile, Neo-nówka, Paranienormalni, Kabaret Skeczów Męczących oraz Kabaret Moralnego Niepokoju.

 

Arena w Legionowi spektakle to między innymi spotkanie z Teatrem Piasku Tatiany Galitsyny, który zaprezentował Królową Śniegu. Amatorzy klasyki mieli okazję zobaczyć Jezioro Łabędzie w wykonaniu Royal Russian Ballet. Jakie wydarzenia odbyły się w Arenie Legionowo? Bilety na Księżniczkę Czardasza Emmericha Kalmana sprzedały się w błyskawicznym tempie.

 

Hala Arena Legionowo to idealne miejsce na koncert. Pojawiali się tu najbardziej znani muzycy polskiej estrady – Czerwone Gitary, Dżem, Zenon Martyniuk z zespołem Akcent, Andrzej Piaseczny, Basia Trzetrzelewska i Doda.

Arena Legionowo - koncerty 2021

Arena w Legionowie jest miejscem, gdzie w kolejce czekają następne, niezapomniane wydarzenia, które przyciągną publiczność przed scenę. Niebawem odbędzie się tu koncert Cleo – jednej z najpopularniejszych polskich wokalistek! To miłośniczka muzyki gospel, soul funk, r’n’b, reprezentantka Polski na Eurowizji w 2014 roku (wraz z Donatanem). W 2020 roku wydała płytę Super Nova z singlem Kocham, który w 3 miesiące wyświetlono 6 mln razy! Chcesz posłuchać Cleo w Arenie Legionowo? Bilety na wydarzenie dają możliwość spotkania z artystką na żywo!

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Arena Legionowo?
Arena Legionowo znajduje się w Legionowie, położonym nieopodal Warszawy, przy ulicy Bolesława Chrobrego 50B.
Kiedy została wybudowana Arena Legionowo?
Arena Legionowo wybudowana została w latach 2009-2010, a do użytku oddano ją 4 września 2010 roku.
Jakie wydarzenia odbyły się w Arenie Legionowo?
W Arenie Legionowo odbyły się wydarzenia sportowe, rozrywkowe i kulturalne. Wystąpiły tu gwiazdy polskiej estrady, takie jak Dżem, Czerwone Gitary, Basia Trzetrzelewska, Doda, Zenon Martyniuk i zespół Akcent. Fani teatru i operetki mieli okazję podziwiać Jezioro Łabędzie oraz Księżniczkę Czardasza. W Arenie Legionowo często można było zobaczyć występy polskich kabaretów, takich jak Neo-nówka, Paranienormalni czy Smile.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też