Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmergala-ksw

Wszystkie wydarzenia w mieście

Śladami PRL-u

02.04-31.12.2023 Plac Defilad 1

Organizator: WPT 1313 Rafał Pawełek

od 65,00 zł
BiletyOpisMiejsce

BILETY

kwiecień 2023
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
niedziela
27
28
29
30
31
1.04
2
Warszawa
Plac Defilad 1
1
3
4
5
6
7
8
9
Warszawa
Plac Defilad 1
1
10
11
12
13
14
15
16
Warszawa
Plac Defilad 1
1
17
18
19
20
21
22
23
Warszawa
Plac Defilad 1
1
24
25
26
27
28
29
30
Warszawa
Plac Defilad 1
1

Opis

Ludu pracujący miast i wsi. Kolektyw "Ogórkiem po Warszawie" zaprasza na wyjątkową wycieczkę szlakiem PRL-u w naszym mieście.

O wycieczce Śladami PRL-u 

PRL - trzy litery, a ile treści. Dla jednych jest to epoka kojarzona z radzieckim uciskiem, pustymi półkami sklepowymi, szeroko pojętą szarzyzną i beznadzieją, inni natomiast chętnie wracają do tych czasów w swoich wspomnieniach, bo na te z pozoru smutne czasy przypadła ich młodość. Co do jednego wszyscy jesteśmy zgodni. Jest to spory kawałek polskiej historii, o którym z różnych powodów nie można zapominać.

Zapraszamy na wyjątkową wycieczkę po Warszawie epoki PRL-u. Na pokładzie naszego zabytkowego Jelcza "Ogórka" będziecie mieli okazję dowiedzieć się jak bardzo zmieniło się to miasto po II Wojnie Światowej. Nasz przewodnik zabierze Was w miejsca, w których czas się zatrzymał.

Dowiecie się jak odbudowywano stolicę ze zniszczeń wojennych, jakie pomysły na nową Warszawę miały komunistyczne władze. Które z tych planów udało się zrealizować, a które pozostały wyłącznie na papierze. Razem z przewodnikiem poszukacie starych PRL-owskich murali reklamowych, kultowych i działających do dziś lokali oraz tych, które dawno odeszły w zapomnienie. Porozmawiacie o sławnych mieszkańcach PRL-owskiej stolicy i posłuchacie zabawnych anegdot z ich udziałem.

Jednak to nie wszystko, bo tym razem nie tylko pojeździmy po mieście, ale również zabierzemy Państwa do naszego autorskiego mini Muzeum PRL, gdzie zgromadzone eksponaty przywołają wspomnienia z dzieciństwa - w końcu dokładnie tak wyposażone były mieszkania naszych rodziców i dziadków.

Spotykamy się co niedzielę o godzinie 11-stej na pl. Defilad. Nasz zabytkowy autobus będzie stał przed głównym wejściem do Pałacu Kultury i Nauki od strony ulicy Marszałkowskiej. Prosimy o przybycie najpóźniej na 10 minut przed rozpoczęciem wycieczki.

Zobaczycie:

  • Autorskie mini Muzeum PRL
  • MDM
  • Dom Partii

 

Miejsce

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn