Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Śladami PRL-u

30.05-29.12.2024 Warszawa

Organizator: WPT 1313 Rafał Pawełek

Śladami PRL-uBiletyO wydarzeniuLokalizacja

BILETY

maj 2024
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
niedziela
29
30
1.05
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Warszawa
Plac Defilad 1
1
31
Warszawa
Plac Defilad 1
1
1.06
2
Warszawa
Plac Defilad 1
1

O wydarzeniu

Ludu pracujący miast i wsi. Kolektyw "Ogórkiem po Warszawie" zaprasza na wyjątkową wycieczkę szlakiem PRL-u w naszym mieście.

O wycieczce Śladami PRL-u 

PRL - trzy litery, a ile treści. Dla jednych jest to epoka kojarzona z radzieckim uciskiem, pustymi półkami sklepowymi, szeroko pojętą szarzyzną i beznadzieją, inni natomiast chętnie wracają do tych czasów w swoich wspomnieniach, bo na te z pozoru smutne czasy przypadła ich młodość. Co do jednego wszyscy jesteśmy zgodni. Jest to spory kawałek polskiej historii, o którym z różnych powodów nie można zapominać.

Zapraszamy na wyjątkową wycieczkę po Warszawie epoki PRL-u. Na pokładzie naszego zabytkowego Jelcza "Ogórka" będziecie mieli okazję dowiedzieć się jak bardzo zmieniło się to miasto po II Wojnie Światowej. Nasz przewodnik zabierze Was w miejsca, w których czas się zatrzymał.

Dowiecie się jak odbudowywano stolicę ze zniszczeń wojennych, jakie pomysły na nową Warszawę miały komunistyczne władze. Które z tych planów udało się zrealizować, a które pozostały wyłącznie na papierze. Razem z przewodnikiem poszukacie starych PRL-owskich murali reklamowych, kultowych i działających do dziś lokali oraz tych, które dawno odeszły w zapomnienie. Porozmawiacie o sławnych mieszkańcach PRL-owskiej stolicy i posłuchacie zabawnych anegdot z ich udziałem.

Jednak to nie wszystko, bo tym razem nie tylko pojeździmy po mieście, ale również zabierzemy Państwa do naszego autorskiego mini Muzeum PRL, gdzie zgromadzone eksponaty przywołają wspomnienia z dzieciństwa - w końcu dokładnie tak wyposażone były mieszkania naszych rodziców i dziadków.

Spotykamy się co niedzielę o godzinie 11-stej na pl. Defilad. Nasz zabytkowy autobus będzie stał przed głównym wejściem do Pałacu Kultury i Nauki od strony ulicy Marszałkowskiej. Prosimy o przybycie najpóźniej na 10 minut przed rozpoczęciem wycieczki.

Zobaczycie:

  • Autorskie mini Muzeum PRL
  • MDM
  • Dom Partii

 

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też