Tindersticks na 22. MFF Nowe Horyzonty

Tindersticks na 22. MFF Nowe Horyzonty

SPRAWDŹ BILETY

Kariera zespołu Tindersticks to w zasadzie długoletni i nieustannie podsycany romans muzyki z filmem. Świadczą o tym kultowe ścieżki dźwiękowe, wieloletnia współpraca ze znaną twórczynią dzieł filmowych, ale także samodzielne próby reżyserskie frontmana – Stuarta Staplesa. Obecność brytyjskiej legendy muzyki na 22.. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Nowe Horyzonty (21-31.07.2022) nie jest więc żadnym zaskoczeniem.  22 lipca zapraszamy na koncert Tindersticks w Narodowym Forum Muzyki. Tindersticks bilety na koncert we Wrocławiu już w sprzedaży.

O zespole Tindersticks

Muzyka Tindersticks z założenia idealnie nadaje się do uwikłania jej w historie opowiadane na małym i dużym ekranie. Romantyczna, niezwykle wyrafinowana, melancholijna, czasem mroczna, a przede wszystkim głęboka w warstwie lirycznej – pełnej metafor, które wychodzą spod pióra wszechstronnie utalentowanego frontmana.

 

Filmowa wyobraźnia Staplesa objawia się także w duetach, które są pewnego rodzaju znakiem rozpoznawczym legendarnego zespołu z Nottingham. Wokalista złamał znaną wszystkim strukturę duetów, w których najpierw śpiewa kobieta, potem mężczyzna, a na koniec razem śpiewają refren. Według niego: „Muzyka powinna podążać za rozmową, a nie rozmowa być dopasowywana do struktury utworu”. Wybitnym przykładem posługiwania się tą metodą jest utwór Hey Lucinda (z albumu The Waiting Room) zaśpiewany w duecie z Lhasa de Sela, nieżyjącą już amerykańsko-meksykańską wokalistką. 

 

Za najbardziej znaną współpracę Tindersticks z filmowym światem z pewnością można uznać ich muzyczny wkład w filmy Claire Denis. Pierwszy raz spotkali się przy dramacie Nénette et Boni w 1996 roku. Z kolei Głód miłości (Trouble Every Day) wiele ze swojej kultowej otoczki zawdzięcza właśnie ścieżce dźwiękowej szeroko omawianej na forach filmowych. Natomiast w utworze Willow skomponowanym do thrillera sci-fi High Life słyszymy wokal – zaangażowanego przez zespół – Roberta Pattinsona. Na rynku fonograficznym znajdziemy pięciopłytowy album Claire Denis Film Scores 1996-2009, który pięknie podsumowuje część współpracy francuskiej reżyserki i zespołu. 

 

W 2022 roku zespół Tindersticks świętuje 30-lecie pracy artystycznej i z tej okazji na ich fanów czeka nie lada gratka w postaci kompilacji: Past Imperfect: The Best of Tindersticks ’92-’21’. Wydawnictwo zawiera 20 utworów wybranych z przepastnej dyskografii formacji, ale promuje je nigdy wcześniej niewydany utwór Both Sides Of The Blade. Kompozycja zamyka najnowszy film Claire Denis Avec amour et acharnement,  a towarzyszy jej czarno-biały teledysk wyreżyserowany przez… Stuarta Staplesa.

 

30 lat na scenie brzmi imponująco, ale najbardziej ujmujące jest podejście frontmana do ich obecnej działalności – Jestem dumny, że nadal istniejemy i nadal tworzymy, ale robimy to tylko na własnych warunkach. Niewiele jest zespołów, które mają ten komfort – komentuje Staples.

22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty

W programie tegorocznej edycji festiwalu, oprócz samego koncertu, znalazły się także trzy filmy bezpośrednio związane z samym zespołem. Przypomnimy kultowy, poetycki, melancholijny Głód miłości (Trouble Every Day) Claire Denis z Béatrice Dalle i Vincentem Gallo.

 

Polską premierę we Wrocławiu będzie miał najnowszy film francuskiej reżyserki, nagrodzony za reżyserię na tegorocznym Berlinale Avec amour et acharnement – intrygujący melodramat w gwiazdorskiej obsadzie (Juliette Binoche i Vincent Lindon!). Tindersticks stworzyli muzykę do obu filmów.

 

W programie festiwalu znajdzie się również Minute Bodies: The Intimate World of F. Percy Smith – unikalny, hipnotyzujący esej dokumentalny stworzony przez frontmana zespołu, Stuarta Staplesa, inspirowany pracami pionierskiego brytyjskiego filmowca Percy’ego Smitha.

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Tindersticks na 22. MFF Nowe Horyzonty
Zapisz się do specjalnego FAN ALERTU i bądź na bieżąco z informacjami, dotyczącymi tego wydarzenia!
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Rezygnację z FAN ALERTU należy przesłać na adres iod@ebilet.pl

Tindersticks na 22. MFF Nowe Horyzonty BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza

Nie przegap

Obiekty

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/