Friday Night in WrocLove

Friday Night in WrocLove

Serdecznie zapraszamy na Gitarowy Rekord Świata 2022, który odbędzie się 29 kwietnia w Starym Klasztorze we Wrocławiu. Friday Night in WrocLove bilety już dostępne.

Friday Night in WrocLove Gitarowy Rekord 

Stary Klasztor przywołamy klimat historycznego koncertu wielkiej gitarowej trójki: Al Di Meola, Jojn Mclaughlin i Paco De Lucia. Ci trzej wybitni gitarzyści spotkali się u szczytu formy i zagrali w grudniowy wieczór 1980 roku koncert w San Francisco, który odbił się szerokim echem na całym świecie. Koncert został zarejestrowany, a 5 wybranych utworów wydanych zostało na początku 1981 roku na krążku zatytułowanym Friday Night in San Francisco, który stał się milowym krokiem w popularyzacji gitary akustycznej i przyczynił się do wzrostu sławy wszystkich trzech geniuszy gitary. Album został określony jako „najbardziej wpływowy ze wszystkich albumów na żywo z gitarą akustyczną”, a występ w San Francisco jako wydarzenie muzyczne, które można porównać do występu Benny Goodman Band w Carnegie Hall w 1938 roku”.

 

W hołdzie mistrzom gitary zapraszamy na Friday Night In WrocLove. Na scenie Starego Klasztoru pojawi się trio Que Passa Guitars, któremu towarzyszyć będą gościnnie wybitni gitarzyści - Marek Napiórkowski i Jacek Królik. Muzycy specjalnie na tę okazję przygotowali program pod kierownictwem Jarka Dzienia. Zagrają nieśmiertelne Mediterranean Sundance/Rio Ancho, Frevo Rasgado czy Manhã De Carnaval oraz inne utwory z repertuaru wybitnej trójki. Po tym popisowym występie zapraszamy na flamenco after party z elementami improwizacji. Zapowiada się arcyciekawy gitarowy wieczór!

Que Passa Guitars

Que Passa Guitars to trio, którego trzon stanowią frontmani Que Passa – krakowskiego zespołu z kręgu flamenco fusion: Jarek Dzień i Marcin Hilarowicz. Jarosław Dzień gra na gitarze akustycznej i flamenco. Jest liderem i autorem utworów Que Passa. Współpracował m.in. z Rico Sanchez & the Gypsies, Andrzejem Szęszołem, zespołem Megitza czy Teatrem Witkacego w Zakopanem. Marcin Hilarowicz o gitarzysta akustyczny, cajonista, kompozytor i muzyk sesyjny.

 

Współpracował m.in. z Kraków Street Band, Hard Times, Moribunda czy Teatrem STU. Trzecim muzykiem w składzie jest Sławomir Pogoda – gitarzysta jazz-rockowy, ceniony sideman, znany z udziału w licznych spektaklach muzycznych: Mamma Mia, Hot Stuff, Evita, Jesus Christ Superstar czy La Bizzarre du Moulin Rouge. Współpracował z wieloma zespołami i muzykami, m. in.: No Limits, Antyradio Coverband, Piano 21, Filharmonia Śląska, Teatr Rozrywki w Chorzowie, Filip Sojka, Gienek Loska.

Marek Napiórkowski

Marek Napiórkowski od początku swojej kariery pojawia się na szczytach polskich rankingów, a nieprzerwanie od 2012 roku, głosami czytelników Jazz Forum, wybierany jest Jazzowym Gitarzystą Roku. Doceniany przez branżę i krytykę – trzynastokrotnie nominowany, a w 2019 wyróżniony statuetką Nagrody Muzycznej FRYDERYK za album „Szukaj w snach”. Laureat nagrody Mateusze Trójki 2018 za album „WAW-NYC” będący,  zdaniem kapituły, „muzycznym pomostem pomiędzy Warszawą i Nowym Jorkiem, niepodważalnym dowodem, że muzyka nie granic gatunkowych i geograficznych”

Jacek Królik

Jacek Królik to gitarzysta, który współtworzył takie zespoły jak: Chłopcy z Placu Broni, Lombard, Tilt, Funk de Nite, Kreszendo. Współpracował z największymi artystami polskiej sceny muzycznej, m.in. z Justyną Steczkowską, Grzegorzem Ciechowskim, Urszulą, Renatą Przemyk, Edytą Górniak, Janem Kantym Pawluśkiewiczem, Anną Treter, Krystyną Stańko, Adamem Sztabą, Ewą Bem, Robertem Chojnackim.

 

Od 1997 r. na stałe współpracuje z Grzegorzem Turnauem i Krzysztofem Cugowskim. Wraz z Ryszardem Sygitowiczem i Mietkiem Jureckim, od wielu lat tworzy zespół Giganci Gitar. W swoim dorobku artysta posiada ponad 150 nagranych płyt, był również wielokrotnie wyróżniany i nagradzany w plebiscytach branżowych pism muzycznych.

 

pokaż więcej... zwiń
Sprzedaż biletów na to wydarzenie została zamknięta.
Dołącz do FAN ALERTU, aby być na bieżąco!

Fan Alert

rozwiń zwiń

Friday Night in WrocLove
Jeśli chcesz otrzymywać informację o podobnych wydarzeniach w przyszłości już teraz zapisz się do naszego FAN ALERTU!
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Rezygnację z FAN ALERTU należy przesłać na adres iod@ebilet.pl

Nie przegap

Polecane wydarzenia

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/