emptygif
Newsletter

Na czasie

voucher-kinowy-helioshans-zimmerskoki-narciarskieagnieszka-chylinskavan-goghpolska-noc-kabaretowa-2023
Home Koncerty Rock Dead Poet Society

Dead Poet Society

Organizator: Fource Entertainment sp. z o o

Dead Poet SocietyO wydarzeniu

O wydarzeniu

Misją zespołu Dead Poet Society jest sprawienie, by odbiorcy poczuli coś, czego wcześniej nie mieli okazji. Dlatego rzucają rękawicę klasycznej muzyce rockowej i poszukują nowych środków ekspresji, jednocześnie nie stroniąc od ciężkich brzmień. Poszukiwaczy nowych wrażeń zapraszamy już 27 czerwca 2023 roku do warszawskiego klubu Hydrozagadka na ich pierwszy polski koncert. Jako support wystąpią The Saturday Tea. Dead Poet Society bilety już dostępne.

Czasówka:

  • 19:00 - Drzwi 
  • 20:00 - Support: The Saturday Tea
  • 21:00 - Dead Poet Society

O zespole Dead Poet Society

Pochodzący z Bostonu kwartet zawiązał się w 2013 roku w światowej sławy Berklee College of Music, gdzie zyskali łatkę jednego z najgorszych zespołów szkolnych. Od początku przyświecała im idea, by stworzyć sztukę z czegoś zepsutego. Symbolem tego stała się stara siedmiostrunowa gitara, którą Jack Collins zakupił w supermarkecie jako licealista. Nie da się z niej wydobyć tradycyjnych akordów ani tonacji, niemniej to ona otworzyła muzykom drzwi do nowego sonicznego świata, stając się źródłem niepokojących i wpadających w ucho riffów, przywodzących na myśl dokonania Jeffa Buckleya czy Matta Bellamy’ego. Ich debiutancki album -!- ukazał się w marcu 2021 roku i jest wypełniony stadionowymi refrenami, przesterowanym basem, nastrojowymi dream-popowymi motywami oraz jazzowym groovem perkusji. Wśród inspiracji wymieniają zarówno Royal Blood i Led Zeppelin, jak i innowatorskie dokonania St. Vincent czy Tyler, the Creator.

The Saturday Tea

The Saturday Tea to zespół psych-rockowy z Warszawy, założony przez przyjaciół z dzieciństwa i będący w niekończącej się pogoni za chwytliwymi melodiami i oryginalnym brzmieniem. Grupa miała okazję zaprezentować swoją twórczość na scenach zarówno w kraju (OFF Festival, Open’er, Soundrive), jak i za granicą (SXSW w Teksasie). W 2023 roku ukaże się ich nowy album.

Zobacz więcej

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też