Na czasie

voucher-kinowy-heliosagnieszka-chylinskaopener-festivaldawid-podsiadlorzeszowskie-juwenaliato-krakow-tworzy-metamorfozy
Home Koncerty Inne Nika Lubowicz – Noc nad Betlejem

Nika Lubowicz – Noc nad Betlejem

Organizator: Teatr Muzyczny Roma

Nika Lubowicz – Noc nad BetlejemO wydarzeniu

O wydarzeniu

Zapraszamy na świąteczne koncerty Niki Lubowicz w Teatrze Muzycznym ROMA w Warszawie. Nika Lubowicz  bilety na koncerty Noc nad Betlejem już w sprzedaży.

O koncercie Noc nad Betlejem

Boże Narodzenie to czas spotkań, wspomnień i przede wszystkim wspólnego kolędowania. W naszej muzycznej rodzinie fascynacja polskimi pastorałkami przerodziła się w próby wyrażenia treści bożonarodzeniowych własnym językiem, dlatego nasz Tata, Stanisław Lubowicz, zaczął komponować swoje kolędy i świąteczne piosenki. Pamiętam, że jako pierwsza powstała „Dziewczynka z zapałkami”. Miałam wtedy sześć lat i śpiewałam ją wspólnie z braćmi Dawidem i Jakubem oraz rodzicami… Przez lata takich autorskich kolęd powstało kilkanaście, a to z kolei w naturalny sposób zdopingowało mnie do nagrania i wydania albumu „Noc nad Betlejem”. W naszym rodzinnym domu zawsze obecny był szeroko pojęty jazz i muzyka klasyczna, co zapewne stanowiło inspirację do tworzenia i aranżowania własnych utworów. Ponieważ pochodzimy z Zakopanego, wielkie znaczenie ma dla nas także folklor podhalański, dlatego też sięgnęliśmy po góralską kolędę Wacława Geigera – kompozytora i pedagoga zakopiańskiej szkoły muzycznej, której jesteśmy absolwentami. W naszym repertuarze znajdują się również tradycyjne pastorałki w autorskich aranżacjach, w których chyba najbardziej słychać jazzowe inspiracje. 

Całą tę różnorodność spaja jedno, najważniejsze przesłanie: radość ze świąt Bożego Narodzenia – i tej autentycznej radości gorąco Państwu życzymy!

 

Występują:

  • Nika Lubowicz – śpiew, fortepian
  • Dawid Lubowicz – skrzypce
  • Jakub Lubowicz – fortepian
  • Patryk Dobosz – perkusja
  • Marcin Murawski – gitara basowa
  • Sebastian Zając – akordeon

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też