Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Koncerty Inne Nieszpory Ludźmierskie

Nieszpory Ludźmierskie

Organizator: Live Concert

Nieszpory LudźmierskieO wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

Serdecznie zapraszamy na koncert Nieszpory Ludźmierskie, który odbędzie się 2 lutego 2019 roku w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu! Nieszpory Ludźmierskie bilety na koncert już w sprzedaży!

W 2017 roku minęło 25 lat od premiery Nieszporów Ludźmierskich - wielkiego dzieła Jana Kantego Pawluśkiewicza do słów Leszka Aleksandra Moczulskiego. Nieszpory składają się z 18 pieśni – psalmów, śpiewanych w partiach solowych i z chórem.
Od swojej prapremiery w 1992 roku utwór cieszy się niesłabnącym powodzeniem, zarówno wśród krytyków, jak i słuchaczy. Koncert został wystawiony już ponad 100 razy w kraju i za granicą w reprezentatywnych kościołach i katedrach, m. in. w Chicago, Toronto, Nowym Jorku, ostatnio także we Lwowie i Wilnie oraz jako wizytówka polskiej kultury na wystawie światowej EXPO ’98 w Lizbonie.
Jan Kanty Pawluśkiewicz stworzył utwór, który zachwyca nie tylko swymi walorami artystycznymi, ale także duchowymi. To prawdziwa cześć oddana Matce Bożej Królowej Podhala. Muzyka Nieszporów jest niesłychanie różnorodna i zawiera na tle klasycznym elementy folkloru góralskiego, muzyki orientalnej, a także i tradycyjnej kościelnej (fragmenty grane na fisharmonii), czy partie chorałowe. Piękny, poetycki tekst Leszka Aleksandra Moczulskiego oparty na Psalmach Dawidowych to również niezwykły walor utworu.
Nieszpory Ludźmierskie koncerty
Udział znanych artystów estradowych i ich perfekcyjne wykonanie partii solowych niewątpliwie wpływają na popularność tego koncertu wśród szerszej publiczności. Nieszpory oczarowują i zachwycają słuchaczy, a owacjom na stojąco i bisom nie ma końca. Naturalną przestrzenią dla wykonywania tego dzieła są obiekty sakralne. Z okazji 25-lecia utworu, przyszedł czas aby zaprezentować go w najbardziej prestiżowych salach Polski. W Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu wystąpią: Hanna Banaszak, Beata Rybotycka, Elżbieta Towarnicka, Jacek Wójcicki, Kuba Badach, Marek Bałata, a także Orkiestra Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie oraz połączone chóry Chór Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego (przygotowanie Bożena Stasiowska-Chrobak) oraz Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego ZUT w Szczecinie (przygotowanie Szymon Wyrzykowski). Całością dyryguje Rafał Jacek Delekta.

Nieszpory Ludźmierskie Wrocław 2019. Nieszpory Ludźmierskie  bilety dostępne na eBilet!

Artyści

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też