Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemopener-festivalolsztyn-green-festival
Home Koncerty Inne BigBit Classic: Anna Rusowicz, Skaldowie, Bernard Dornowski

BigBit Classic: Anna Rusowicz, Skaldowie, Bernard Dornowski

Organizator: Impresariat P&M Sp. z o.o.

BigBit Classic: Anna Rusowicz, Skaldowie, Bernard DornowskiO wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

Zapraszamy na BigBit Classic, czyli festiwal polskiej muzyki z lat 60. i 70. ubiegłego wieku, muzyczną podróż do początków polskiego rock’n’rolla. Wystąpią: Bernard Dornowski z zespołem (wokalista, gitarzysta i współzałożyciel Czerwonych Gitar), zespół Skaldowie w oryginalnym składzie, a gwiazdą wieczoru będzie Anna Rusowicz, która kontynuuje muzyczne tradycje mamy Ady Rusowicz występującej m.in. w zespole Niebiesko-Czarni i autorskim repertuarem nawiązuje do czasów hippisowskich. BigBit Classic bilety na festiwal w Ostródzie już dostępne.

BigBit Classic wykonawcy:

Anna Rusowicz – jedna z najbardziej charyzmatycznych wokalistek na krajowej scenie muzycznej. Śpiewem, ale też brzmieniem swojego zespołu nawiązuje do najlepszych tradycji polskiego i światowego rocka. Anna na początku upodobała sobie polski bigbit, z czasem poszerzyła swój repertuar o psychodeliczny blues-rock. Debiutowała solowo albumem „Mój Big-Bit” (2011), który zdobył 4 Fryderyki (nagrody polskiego przemysłu muzycznego) oraz Superjedynkę (telewizyjny plebiscyt muzyczny). Na kolejnych płytach: „Genesis” (2013), „Retronarodzenie” (2016) i „Przebudzenie” (2019) postawiła na ostrzejsze brzmienie, ale wciąż osadzone w stylistyce lat 60. i 70. XX wieku. Jej interpretacja utworu „W co mam wierzyć” z repertuaru Miry Kubasińskiej jako motywu przewodniego do filmu „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” była wielkim przebojem w 2017 roku. Gościnnie śpiewała m.in. w utworach L.U.C.-a, Kielicha (gitarzysty Lady Pank), Projektu Warszawiak, a także na płycie „Panny Wyklęte”. Jesienią 2023 roku spodziewany jest kolejny studyjny album artystki.

 

 

Skaldowie to bez wątpienia fenomen w historii polskiej muzyki rozrywkowej; jedna z najbardziej oryginalnych i jednocześnie popularnych grup, jaka kiedykolwiek powstała w Polsce. Zespół – legenda, który w blisko 55 letniej działalności przedstawił tak bogaty i różnorodny repertuar, że zaszufladkowanie go w jednym gatunku muzycznym jest niemożliwe. W ich twórczości odnajdujemy nie tylko różne odmiany beatu, popu, ale także niezwykle popularnego w latach 70 tych rocka progresywnego, a nawet jazz-rocka. Andrzej Zieliński - główny kompozytor i lider zespołu – w swoich kompozycjach kreatywnie wykorzystuje i przetwarza nie tylko wyżej wspomniane gatunki, ale często wzbogaca je o elementy muzyki góralskiej i klasycznej. Nadał w ten sposób swojej twórczości oryginalny i niepowtarzalny charakter, który sprawił, że mimo upływu lat utwory Skaldów nadal brzmią świeżo i porywająco. Grupa wydała kilkanaście albumów i od lat koncertuje w niezmienionym składzie:

 • Andrzej Zieliński – wokal, instrumenty klawiszowe, kompozytor
 • Jacek Zieliński – skrzypce, trąbka, wokal
 • Konrad Ratyński – gitara basowa, wokal
 • Jerzy Tarsiński – gitara
 • Jan Budziaszek – perkusja
 • Grzegorz Górkiewicz – instrumenty klawiszowe

 

 

Bernard Dornowski – kto nie zna takich przebojów jak choćby: ,,Nie zadzieraj nosa\'\', ,,Takie ładne oczy\'\', ,,Anna Maria\'\', czy ,,Biały krzyż\'\', które wylansował legendarny zespół Czerwone Gitary?Jednym z jego współzałożycieli i wieloletnim członkiem był gitarzysta i wokalista Bernard Dornowski, który dziś wraz ze swoim zespołem wykonuje wszystkie największe przeboje Czerwonych Gitar. Koncert Bernarda Dornowskiego to moc największych, złotych przebojów sprzed lat, które wykonywane są na żywo i w oryginalnych „czerwonogitarowych” aranżacjach instrumentalnych i wokalnych. W trakcie koncertu nie może również zabraknąć różnego rodzaju ciekawostek i anegdot związanych z legendą polskiego rock’n’rolla. Każdy występ obecnego zespołu Bernarda Dornowskiego spotyka się z doskonałym odbiorem zarówno młodszej, jak i starszej publiczności i z reguły kończy się owacją „na stojąco” oraz wieloma bisami.

Skład zespołu:

 • Bernard Dornowski – śpiew
 • Bogusław Olszonowicz – gitara/śpiew
 • Marek Górski – gitara/śpiew
 • Tomasz Przyborowicz – gitara basowa/śpiew
 • Paweł Szewczyk – perkusja

 

Artyści

Podobne wydarzenia

Zobacz też