Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Koncerty Recital i Poezja śpiewana KONCERT MAGDY UMER "Wciąż się na coś czeka" | Festiwal Filmowy Wajda na Nowo

KONCERT MAGDY UMER "Wciąż się na coś czeka" | Festiwal Filmowy Wajda na Nowo

Organizator: Suwalski Ośrodek Kultury

KONCERT MAGDY UMER "Wciąż się na coś czeka" | Festiwal Filmowy Wajda na NowoO wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

Magda Umer  w Suwałkach! Zapraszamy do Suwalskiego Ośrodka Kultury już 19 sierpnia. Magda Umer to mistrzyni interpretacji tekstów literackich. Perfekcyjne łączenie muzyki ze słowem sprawiło, że w latach 70-tych ubiegłego stulecia śpiewane przez Nią piosenki stały się wręcz przebojami. W recitalu usłyszymy utwory z płyt: "Noce i sny", "Wciąż się na coś czeka" oraz piosenki – wizytówki artystki, ale także ikony polskiej piosenki literackiej: "Już szumią kasztany", "Oczy tej małej" i "O niebieskim pachnącym groszku". Jak na Mistrzynię Mowy Polskiej przystało (2005) Magda pięknie opowiada o autorach tych piosenek i o swoim życiu. Tworzy z nich spektakl.

KONCERT MAGDY UMER "Wciąż się na coś czeka"| Festiwal Filmowy Wajda na Nowo

Od kiedy dowiedziałam się, że moich płyt słucha, nierozumiejący słowa po polsku, profesor Peter Russell z Nowej Zelandii, poważniej traktuję moje nucenie. Pan profesor słyszy tam także uśmiech, a to przecież międzynarodowy środek wyrazu. Uśmiecham się do państwa po polsku i we wszystkich językach świata!

Magda Umer Artystce towarzyszy zespół znakomitych młodych muzyków: Paweł Stankiewicz – gitara, Bartłomiej Krauz – akordeon, Maciej Szczyciński – kontrabas, Piotr Maślanka – perkusja, pod kierownictwem pianisty i autora wszystkich aranżacji – Wojciecha Borkowskiego.

Zobacz więcej

Artyści

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też