Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaagnieszka-chylinskaopener-festivalheilungdawid-podsiadlo
Home Koncerty Jazz i Blues Łukasz Ojdana Kurpian Songs & Meditations

Łukasz Ojdana Kurpian Songs & Meditations

Organizator: Teatr Muzyczny Roma

Łukasz Ojdana Kurpian Songs & MeditationsO wydarzeniu

O wydarzeniu

Zapraszamy na koncert Łukasz Ojdana Kurpian Songs & Meditations, który odbędzie się już 28 października w ramach cyklu Dobry Wieczór Jazz w Teatrze Muzycznym ROMA. Łukasz Ojdana Kurpian Songs & Meditations bilety na koncert w Warszawie już dostępne.

Łukasz Ojdana

Pianista jazzowy i kompozytor. W 2016 roku ukończył studia w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W latach 2018-2020 wykładowca w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.Członek RGG – jednej z najważniejszych i najlepiej rozpoznawalnych polskich formacji jazzowych. W latach 2016-2018 członek Tomasz Stańko Band.

 

Występował na największych międzynarodowych festiwalach w Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Holandii, Szwajcarii, Turcji, Rosji, na Węgrzech, w Korei Południowej, Kazachstanie, Islandii, Czarnogórze i Czechach. Współpracował z Tomaszem Stańko, Zbigniewem Namysłowskim, Paolo Fresu, Evanem Parkerem, Trevorem Wattsem, Adamem Bałdychem, Samuelem Blaserem, Vernerim Pohjola, Paulim Lyttinenem, RGG, Gianluca Petrella, Dominique Pifarelym, Adamem Pieronczykiem, Krzysztofem Herdzinem, Markiem Misiem,  AUKSO, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach.

 

Łukasz Ojdana to artysta wielokrotnie wyróżniany nominacjami do prestiżowej nagrody Fryderyk. Jest członkiem sekcji jazzowej Akademii Fonograficznej przyznającej nominacje i nagrody polskiej branży muzycznej oraz laureatem Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Programu „Młoda Polska”, Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

 

Dotychczasowa dyskografia pianisty liczy 11 wydawnictw fonograficznych wysoko ocenianych przez środowisko muzyczne, krytyków i słuchaczy.

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też