Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital
Home Koncerty Jazz i Blues Joscho Stephan Quartet

Joscho Stephan Quartet

Organizator: Fundacja Fiducia

Joscho Stephan QuartetO wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

Zapraszamy na koncert Joscho Stephan Quartet do Cavatina Hall - bilety już w sprzedaży.

Joscho Stephan Quartet infomacje

Jak nikt inny, Joscho Stephan kształtuje swoją grą nowoczesny Gypsy Swing. Dzięki autentycznemu brzmieniu i przede wszystkim dzięki zapierającej dech w piersiach technice, Stephan zyskał wyjątkową reputację na międzynarodowej scenie gitarowej. Jak nikt inny wie, jak wyróżnić się spośród wielu obecnych adaptacji Gypsy Swing, łącząc ją z muzyką latynoską, klasyczną czy popową. To właśnie w tym przejawia się siła Stephana jako kreatywnego wizjonera.

Jego gra inspiruje zarówno młodą, jak i starszą publiczność. Jego dwie ostatnie produkcje zdobyły szczególne uznanie. Na początku 2015 roku „Gypsy meets Groove” został nominowany do German Record Prize, podobnie jak jego obecny album „Guitar Heroes”, do którego udało mu się pozyskać takie sławy gitary jak Bireli Lagrène i Stochelo Rosenberg. Jego debiut „Swinging Strings” już w 1999 roku został uznany za płytę miesiąca przez amerykański magazyn branżowy „Guitar Player”. Renomowany „Acoustic Guitar Magazine” uznał Joscho Stephana za gitarzystę przyszłości gitary Gypsy Jazz.

Wielcy muzycy tacy jak Paquito D’Rivera, James Carter, Charlie Mariano i Grady Tate byli entuzjastycznie nastawieni po wspólnych występach. W Australii Joscho Stephan koncertował z Martinem Taylorem i Tommym Emmanuelem. Z własnymi zespołami grał na wielu ważnych festiwalach w całej Europie. Zachwycił również publiczność w USA, koncertując m.in. w Nashville, Chicago, San Francisco, Detroit oraz legendarnym klubie jazzowym Birdland i Lincoln Center w Nowym Jorku.

 

Skład:

  • Joscho Stephan: solo gitarowe
  • Sven Jungbeck: gitara rytmiczna
  • Volker Kamp: kontrabas
  • Sebastian Reimann: skrzypce

 

Artyści

Podobne wydarzenia

Zobacz też