ANDRZEJ JAGODZIŃSKI TRIO – 30 LAT - KONCERT JUBILEUSZOWY - Jazz & More MOXO Warsaw Festival
Organizator: AMVOX INTERNATIONAL Sp. z o.o.

Dlaczego warto?
O wydarzeniu
Zapraszamy na koncert inaugurujący drugą edycję Jazz & More MOXO Warsaw Festival! Bilety na jubileuszowy koncert Andrzej Jagodziński Trio już dostepne.
Andrzej Jagodziński Trio Koncert Jubileuszowy
Przed koncertem zapraszamy na kolację.
- 16:00 - Otwarcie restauracji
- 19:00 - Koncert
W trakcie koncertu wstrzymujemy serwis i wznawiamy go w przerwie koncertu.
Andrzej Jagodziński Trio
W tym roku zespół obchodzi 30-tą rocznicę rozpoczęcia twórczości. Z tej okazji chcielibyśmy zaprezentować Państwu koncert zawierający utwory z najważniejszych projektów Tria.
Andrzej Jagodziński, jeden z najwybitniejszych przedstawicieli polskiej sceny jazzowej, znakomity pianista, akordeonista, kompozytor, aranżer. W środowisku muzycznym znany i ceniony od lat osiemdziesiątych, sławę i uznanie szerokiego grona słuchaczy w kraju i na świecie zdobył, w latach 90-tych XX w, wspaniałymi, jazzowymi interpretacjami muzyki F. Chopina. Dokonał tego z udziałem muzyków swojego tria, dwoma czołowymi przedstawicielami polskiej sceny jazzowej znakomitym kontrabasistą Adamem Cegielskim i legendarnym perkusistą Czesławem „Małym” Bartkowskim, który swoją karierę muzyczną rozpoczynał w zespole Krzysztofa Komedy). W latach dwutysięcznych AJ zaczął sięgać po utwory kompozytorów polskich: K. Komedy, A. Kurylewicza, J. Wasowskiego, J. „Dudusia” Matuszkiewicza, a także po utwory polskiej muzyki ludowej, większe formy muzyki klasycznej jak np. Sonata b-moll F. Chopina czy wybrane części symfonii L.van.Beethoven’a.
Nadal bazując na Trio zaczął rozwijać aparat wykonawczy w swoich aranżacjach o innych instrumentalistów, wokalistów, orkiestrę kameralną. Kulminacją poszukiwań brzmieniowych i formalnych jest napisany przez niego Koncert Fortepianowy g-moll na trio jazzowe i orkiestrę symfoniczną, nagrany z udziałem orkiestry Polskiej Filharmonii Narodowej, a także Requiem na trio jazzowe, troje wokalistów jazzowych i chór mieszany nagrane z udziałem Camerata Silesia – Zespołem Śpiewaków Miasta Katowice. Płyty z tym nagraniem uzyskała nominację do nagrody FRYDERYK ’23.
Wracając do początków sukcesu i brzmienia tria jazzowego jako podstawowego składu wykonawczego interpretującego muzykę Chopina, najnowszą inspiracją Jagodzińskiego stała się twórczość ojca europejskiej muzyki, mistrza polifonii Jana Sebastiana Bacha. W odróżnieniu od muzyki Chopina, w której złożone harmonie i wysmakowane melodie były podstawą i inspiracją do improwizacji, w muzyce Bacha, dla Jagodzińskiego i jego Tria tą inspiracją jest wielogłosowość i nieskończone możliwości przenikania i wpływania na siebie poszczególnych głosów oraz próba osadzenia tej muzyki w idiomie jazzowym. W grudniu 2020 roku ukazała się płyta z powyższym materiałem. Płyta była nominowana do nagrody FRYDERYK ‘21.
Wykonawcami są:
Andrzej Jagodziński – fortepian
Adam Cegielski – kontrabas
Czesław „Mały” Bartkowski – perkusja
__________
Partnerzy festiwalu:
Fabryka Norblina
Lokalizacja
Podobne wydarzenia
Bilety na Jazz i Blues: Marcin Kydryński prezentuje SIESTA w drodze: Pat Metheny Side Eye III już w sprzedaży na eBilet.pl ♫ Marcin Kydryński prezentuje SIESTA w drodze: Pat Metheny Side Eye III (Gdańsk, Warszawa, Katowice, Wrocław) - kup bilety już teraz!
Bilety na Jazz i Blues: Marcin Kydryński prezentuje SIESTA w drodze: Branford Marsalis & Dianne Reeves już w sprzedaży na eBilet.pl ♫ Marcin Kydryński prezentuje SIESTA w drodze: Branford Marsalis & Dianne Reeves (Katowice) - kup bilety już teraz!
Bilety na Jazz i Blues: Beth Hart już w sprzedaży na eBilet.pl ♫ Beth Hart (Zabrze, Warszawa) - kup bilety już teraz!
Bilety na koncerty jazzowe w Vertigo Jazz Club Restaurant we Wrocławiu. Vertigo Wrocław koncerty jazz soul blues. Vertigo bilety
Bilety na Jazz i Blues: Wymyśliłem Ciebie - Koncert Pamięci Andrzeja Zauchy już w sprzedaży na eBilet.pl ♫ Wymyśliłem Ciebie - Koncert Pamięci Andrzeja Zauchy (Częstochowa, Bielsko-Biała, Łódź, Poznań, Gdańsk, Lublin) - kup bilety już teraz!
Wymyśliłem Ciebie - Koncert Pamięci Andrzeja Zauchy
12.09-16.11.2026
Bielsko-Biała, Częstochowa, Gdańsk i inne
Bilety na Jazz i Blues: An evening with Sade by PiNuta już w sprzedaży na eBilet.pl ♫ An evening with Sade by PiNuta (Wrocław) - kup bilety już teraz!
Bilety na Jazz i Blues: Energa Ladies Jazz Festival 2026 już w sprzedaży na eBilet.pl ♫ Energa Ladies Jazz Festival 2026 (Gdynia) - kup bilety już teraz!
Bilety na Jazz i Blues: Andreas Vollenweider & Friends już w sprzedaży na eBilet.pl ♫ Andreas Vollenweider & Friends (Gdańsk) - kup bilety już teraz!
Bilety na Jazz i Blues: Mulatu Astatke już w sprzedaży na eBilet.pl ♫ Mulatu Astatke (Poznań, Warszawa) - kup bilety już teraz!
Mulatu Astatke
Poznań, Warszawa
Bilety na Jazz i Blues: Jazz w Ogrodzie: Ben L'Oncle Soul już w sprzedaży na eBilet.pl ♫ Jazz w Ogrodzie: Ben L'Oncle Soul (Kraków, Warszawa) - kup bilety już teraz!
Jazz w Ogrodzie: Ben L'Oncle Soul
Kraków, Warszawa
Bilety na Jazz i Blues: Jazz w Ogrodzie: Till Brönner Quartet już w sprzedaży na eBilet.pl ♫ Jazz w Ogrodzie: Till Brönner Quartet (Kraków, Warszawa) - kup bilety już teraz!
Jazz w Ogrodzie: Till Brönner Quartet
Kraków, Warszawa
Bilety na Jazz i Blues: La vie en chanson by Jemayr już w sprzedaży na eBilet.pl ♫ La vie en chanson by Jemayr (Warszawa) - kup bilety już teraz!
Bilety na Jazz i Blues: Legendy Jazzu ️ – Old Metropolitan Band | 57 lat na scenie już w sprzedaży na eBilet.pl ♫ Legendy Jazzu ️ – Old Metropolitan Band | 57 lat na scenie (Kraków) - kup bilety już teraz!
Bilety na Jazz i Blues: Fat Freddy’s Drop już w sprzedaży na eBilet.pl ♫ Fat Freddy’s Drop (Kraków, Warszawa) - kup bilety już teraz!
Bilety na Jazz i Blues: Koncert w Blasku Świec już w sprzedaży na eBilet.pl ♫ Koncert w Blasku Świec (Łódź) - kup bilety już teraz!
Bilety na Jazz i Blues: Kosmonauci: DLTour już w sprzedaży na eBilet.pl ♫ Kosmonauci: DLTour (Kraków, Warszawa) - kup bilety już teraz!
Bilety na Jazz i Blues: Manooka już w sprzedaży na eBilet.pl ♫ Manooka (Wrocław) - kup bilety już teraz!
Bilety na Warsaw Summer Jazz Days 2023. Warsaw Summer Jazz Days bilety na koncerty w Stodole. Warsaw Summer Jazz Days w Klubie Stodoła, 6-09.07.2023
Bilety na Jazz i Blues: Jazz przy świecach na 34. piętrze Olivia Star już w sprzedaży na eBilet.pl ♫ Jazz przy świecach na 34. piętrze Olivia Star (Gdańsk) - kup bilety już teraz!
Bilety na Jazz i Blues: Marcus Miller - We want Miles! już w sprzedaży na eBilet.pl ♫ Marcus Miller - We want Miles! (Warszawa) - kup bilety już teraz!
Inne wydarzenia organizatora
Zobacz wszystkieBilety na Jazz i Blues: La vie en chanson by Jemayr już w sprzedaży na eBilet.pl ♫ La vie en chanson by Jemayr (Warszawa) - kup bilety już teraz!






