Visions Of Atlantis + Xandria + Ye Banished Privateers

Visions Of Atlantis + Xandria + Ye Banished Privateers

SPRAWDŹ BILETY

Visions Of Atlantis, Xandria i  Ye Banished Privateers  w Polsce! Gwiazdy symfonicznego metalu wystąpią już 14 września we wrocławskim klubie Akademia. Koncert Visions Of Atlantis, Xandria i  Ye Banished Privateers  bilety już w sprzedaży.

Visions Of Atlantis, Xandria i Ye Banished Privateers we Wrocławiu

Zespoły połączą siły na serię europejskich koncertów w ramach trasy „Symphonic Metal Nights”! W roli supportu zespołów zagra szwedzka grupa Ye Banished Privateers.

 

Visions of Atlantis (Austria) symfoniczny power metal:

 

Jest epicko, melodyjnie, czasem romantycznie, a czasem melancholijnie i delikatnie. Bywa też dość mrocznie i tajemniczo, niczym w micie o Atlantydzie, którym fascynacja przyczyniła się do powstania zespołu. Interesujących barw utworom grupy nadają kapitalne wokale żeńskie (Clémentine Delauney) i męskie (Michele "Meek" Guaitoli). Symfoniczny power metal Visions Of Atlantis jest jakości światowej i bez cienia przesady można Austriaków stawiać w lidze mistrzów gatunku, chociażby obok gigantów z Nightwish, których muzyka także była bodźcem do narodzin grupy. Tematy marynistyczne są nieodłączną częścią liryków Visions Of Atlantis. W 2022 roku formacja zaprezentowała melomanom kilkanaście opowieści o piratach, które złożyły się na ósmy studyjny album, zatytułowany wymownie "Pirates".

 

Xandria (Niemcy) metal symfoniczny: 

 

Niemiecka Xandria narodziła się w 1994 roku po tym, jak gitarzysta i główny kompozytor kapeli, Marco Heubaum, zakochał się w muzyce Paradise Lost i Tiamat. Z czasem jednak zespół ewoluował stylistycznie, by w końcu stać się legendą symfonicznego metalu. 

 

Obecnie można powiedzieć, że kapela z Bielefeldu gra w tej samej lidze, co Nightwish, Epica czy Within Temptation. Choć w utworach Xandria nie stroni też od elementów gotyckich, a nawet wziętych z alternatywnego rocka. Znakiem szczególnym niemieckiej ekipy odkąd ukształtował się styl jej muzyki, były (i są) piękne żeńskie wokale oraz imponujące orkiestracje. Na wydanej w 2017 roku siódmej studyjnej płycie "Theater Of Dimensions" uwagę przykuwa piękny sopran, który należy do Holenderki Dianne van Giersbergen. Warto dodać, że to pierwsza płyta Xandrii, która przebiła się do Top 20 notowania albumów w Niemczech.

 

Ye Banished Privateers (Szwecja) folk metal, piracki metal:

 

Istnieją od 2008 roku. Pomysł na siebie mają prosty – łączą folk szwedzki i irlandzki, a na scenie przypominają żywcem wyjętą z jakiejś zatęchłej łajby piracką załogę. Takich też można oglądać muzyków Ye Banished Privateers w teledyskach. W tekstach często pojawiają się pirackie historie nawet sprzed kilkuset lat. Czyli sporo jest o piciu, zabawie, rabowaniu, bitwach oraz masa przaśnego humoru. Ye Banished Privateers spokojnie odnajdą się na festiwalu metalowym, jak i na imprezie szantowej. A kto wie, czy nie sprawdziliby się dobrze także na przyjęciu wigilijnym. W końcu ostatnią pozycją w dyskografii Ye Banished Privateers jest bożonarodzeniowa płyta "A Pirate Stole My Christmas" (2021). 


Bilety: 79/89 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Visions Of Atlantis + Xandria + Ye Banished Privateers
Zapisz się do specjalnego FAN ALERTU i bądź na bieżąco z informacjami, dotyczącymi tego wydarzenia!
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Rezygnację z FAN ALERTU należy przesłać na adres iod@ebilet.pl

Visions Of Atlantis + Xandria + Ye Banished Privateers BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza

Nie przegap

Obiekty

Inne wydarzenia organizatora

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/