Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital

TORMENTOR

08.12.2023 Warszawa

Organizator: Winiary Bookings Masłowski Stobiński Spółka Cywilna

TORMENTORBiletyO wydarzeniuLokalizacja

BILETY

TORMENTOR
piątek
08.12.2023
20:00

TORMENTOR

Warszawa, Klub Proxima

O wydarzeniu

Dowodzona przez Atillę Csihara legendarna grupa Tormentor powraca do Polski na jedyny koncert, który odbędzie się 8 grudnia w warszawskiej Proximie. Tormentor bilety już w sprzedaży!

O zespole Tormentor

Używanie takich określeń jak “legendarny” czy “pionierski” w przypadku Tormentor nie jest ani trochę przesadzone. Węgrzy w drugiej połowie lat 80’ byli jednym z tych zespołów, który miał wpływ na tworzenie gatunku, znanego dzisiaj jako black metal. Wymieniani jednym tchem obok Bathory czy Hellhammer byli inspiracją dla takich składów jak Dissection, Emperor, Darkthrone oraz oczywiście Mayhem, do którego Atilla trafił po śmierci Deada i praktycznie z marszu nagrał wokale na kultowe “De Mysteriis Dom Sathanas”. Grupa rozpadła się w 1991 roku, a w 1999 doszło do jej krótkotrwałej reaktywacji, której efektem jest dość eksperymentalna płyta “Recipe Ferrum”. Do wznowienia działalności przez Tormentor doszło w 2017 roku.

W grudniu fani ekstremy będą mieli kolejną okazję, by zobaczyć legendę w naszym kraju, a biorąc pod uwagę komentarze na temat jej występów wiemy, że tego wydarzenia nie można przegapić.

 

 

Lokalizacja

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też