21. Festiwal Ogrody Muzyczne

21. Festiwal Ogrody Muzyczne

Zapraszamy na kolejną edycję Festiwalu Ogrody Muzyczne! Festiwal odbędzie się w dniach od 2 do 30 lipca na terenie Dziedzińca Wielkiego Zamku Królewskiego w WarszawieFestiwal Ogrody Muzyczne bilety już w sprzedaży!

21. Festiwal Ogrody Muzyczne 2021 program 

Program festiwalu dostępny TUTAJ

 

Zmiana w programie projekcji w najbliższą sobotę, 17 lipca: z przyczyn niezależnych od organizatora festiwalu, zamiast Cyganerii Giacoma Pucciniego z Metropolitan Opera z udziałem Vittorio Grigolo i Kristine Opolais zaprezentujemy wersję tej samej opery z Festiwalu w Salzburgu z 2012 roku z udziałem Anny Netrebko i Piotra Beczały.

21. Festiwal Ogrody Muzyczne bilety

Bilety ulgowe przysługują: uczniom, studentom i seniorom (od 65 roku życia)

 

W karnecie taniej!

  • Karnet ulgowy 189 zł na wszystkie wydarzenia (23 projekcje, 2 koncerty) (cena jednostkowa: 7,56 )
  • Karnet normalny 350 zł na wszystkie wydarzenia (23 projekcje, 2 koncerty) (cena jednostkowa: 14 )

O festiwalu

W tych trudnych czasach chcemy, by temat miłości stał się tematem przewodnim Ogrodów Muzycznych - chcemy pokazać naszej publiczności, że pomimo wszystkich przeszkód, które stanęły nam na drodze nadal możemy wspólnie obcować ze sztuką.

 

Jak co roku, na program Festiwalu składają się: opera, balet, filmy muzyczne i koncerty live. W ramach Festiwalu odbędą się retransmisje najnowszych produkcji operowych i baletowych – między innymi z Metropolitan Opera (Carmen, Cyganeria), Teatru Bolszoj (Coppélia), Royal Opera House (Manon Lescaut, Giselle), Sadler’s Wells Theatre w Londynie (Romeo i Julia, Jezioro Łabędzie, Kopciuszek), Teatro San Carlo (Poławiacze pereł), Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie (Halka) czy Festiwalu w Bregencji (Carmen i Rigoletto). Ciekawie zapowiada się także balet konny z Mozartwoche w Salzburgu. W wykonaniu tego niezwykłego zespołu zobaczymy Requiem W. A. Mozarta - widowisko o „wyjątkowej sile przyciągania” (Schwäbische Zeitung), nazwane „requiem dla wszystkich zmysłów” (Kronenzeitung). 

 

Pokażemy także filmowe zapisy koncertów największych śpiewaków operowych  (L. Pavarotti, J. Kaufman) oraz filmy dokumentalne o postaciach czy zespołach, które zmieniły muzyczny świat (Frank Sinatra, ABBA, Ella Fitzgerald). W programie znalazły się także koncerty, które zaprezentujemy na dużym ekranie (Hauser in Zagrzeb, Hollywood in Wienna, Koncert w Paryżu, David Garett Unlimited, koncert Duety miłosne Sonya Yoncheva & Vittorio Grigolo czy Gala nocy letniej z Festiwalu Grafenegg w Dolnej Austrii).

 

W tym roku powtórzymy słynną inscenizację „Jeziora Łabędziego” w choreografii Matthew Bourne’a, nagrodzoną przez publiczność Ogrodów Muzycznych w 2020 roku Diamentową Konewką (plebiscyt na najlepszą projekcję dwudziestolecia Festiwalu) oraz Rigoletto z Festiwalu w Bregencji – laureata Złotej Konewki 2020.

 

Festiwal Ogrody Muzyczne to także koncerty na żywo. Podczas inauguracji Festiwalu, 2 lipca 2021 roku, usłyszymy koncert zatytułowany W promieniach miłości w wykonaniu akordeonisty młodego pokolenia – Bartosza Głowackiego z zespołem. W programie utwory m.in. Piazzoli, Monteverdiego, Vivaldiego czy de Falla’y.   Drugi z zaplanowanych koncertów odbędzie się 28 lipca 2021 roku, na zamknięcie Fesitwalu. Premierowo usłyszymy Aleksandra Dębicza i Cracow Golden Quintet. Gwoździem programu będzie opracowana przez  pianistę Błękitna rapsodia George'a Gershwina na fortepian i klasyczny kwintet dęty. Program uzupełnią: Kwintet dęty Wojciecha Kilara, nowa kompozycja Dębicza na fortepian i kwintet oraz improwizacja na miłosne tematy filmowe.

pokaż więcej... zwiń
Sprzedaż biletów na to wydarzenie została zamknięta.
Dołącz do FAN ALERTU, aby być na bieżąco!

Fan Alert

rozwiń zwiń

21. Festiwal Ogrody Muzyczne
Jeśli chcesz otrzymywać informację o podobnych wydarzeniach w przyszłości już teraz zapisz się do naszego FAN ALERTU!
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Rezygnację z FAN ALERTU należy przesłać na adres iod@ebilet.pl

Nie przegap

Polecane wydarzenia

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/