Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Koncerty Muzyka etniczna "ME RUSTVELI" - Nie jesteś sam: od starożytności do współczesności

"ME RUSTVELI" - Nie jesteś sam: od starożytności do współczesności

Organizator: UAB Kifa, ltd Litwa

"ME RUSTVELI" - Nie jesteś sam: od starożytności do współczesnościO wydarzeniu

O wydarzeniu

Trasa zaplanowana na kwiecień 2023 odwołana.

O zespole Me Rustveli

W 2015 roku twórczość zespołu została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO za wykorzystanie specjalnej techniki wokalnej - gruzińskiej polifonii, która jest uznawana za arcydzieło ustnego i niematerialnego dziedzictwa ludzkości.

Zespół powstał w 1998 roku w Gruzji przy monasterze św. Michała Archanioła. Większość członków zespołu stanowili studenci Konserwatorium. Celem ich zjednoczenia była chęć uczestniczenia w nabożeństwach i intensywna praca nad poszukiwaniem i zbieraniem gruzińskich pieśni ludowych.

W 2012 roku zespół otrzymał status zespołu folklorystycznego przez Ministerstwo Kultury Gruzji.

"Me Rustveli" bierze udział we wszystkich głównych festiwalach folklorystycznych, sympozjach i koncertach odbywających się w Gruzji i innych krajach. Zespół z powodzeniem koncertował w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Holandii, Belgii, Litwie, Łotwie, Ukrainie.

Zespół nagrał i wydał dwa albumy Muzyczne, które zawierają Gruzińskie pieśni kościelne i pieśni ludowe z różnych części Gruzji.

Dwa lata temu w Gruzji nagrali wideo z wykonaniem arcydzieła gruzińskiej polifonii piosenki "Mravalzhamier" ("długie lata") i mottem "nie jesteś sam" w 40 językach świata — aby wspierać ludzi na całej ziemi podczas pandemii koronowirusa.

Zobacz więcej

Podobne wydarzenia

Zobacz też