Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Kinoteka

Kinoteka

Warszawa, Plac defilad 1
KinotekaOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Kinoteka to ikona warszawskiej kinematografii, działająca od 2001 roku w miejscu, gdzie dawniej funkcjonowały słynne, stołeczne kina: Przyjaźń, Młoda Gwardia i Wiedza. Funkcjonująca w Pałacu Kultury i Nauki Kinoteka znajduje się w samym sercu stolicy Polski, łącząc dziedzictwo i duszę powojennej Warszawy z nowoczesnymi standardami projekcyjnymi, tworząc wyjątkowe połączenie tradycji z innowacjami. Organizowane w Kinotece wydarzenia odbywają się na 8 klimatyzowanych salach o zróżnicowanej pojemności (zapewniając łącznie 1410 miejsc), wyposażonych w komfortowe hiszpańskie fotele oraz sprzęt audiowizualny najwyższej klasy.

Filmowa oferta Kinoteki to nie tylko najnowsze hity, ale również kino niezależne, awangardowe produkcje i współczesne dokumenty. Harmonogram tego miejsca powstał z myślą o widzach, który oczekuje od kina czegoś więcej niż ustandaryzowana estetyka i powszechne atrakcje.

Jedną z najważniejszych wyróżników Kinoteki są jej wnętrza – pełne klasy foyer, majestatyczne pałacowe przestrzenie z klasycystycznymi kolumnami oraz błyszczące kryształowe żyrandole tworzą niepowtarzalny klimat, którego nie sposób znaleźć w żadnym innym kinie w Warszawie. Co więcej, udający się na realizowane przez Kinotekę wydarzenia, mogą spędzić miłe chwile przy ulubionych napojach w jednym z kawiarnianych zakątków lub w letnim ogrodzie.

Kinoteka – wydarzenia

Organizowane przez Kinotekę wydarzenia to przede wszystkim codzienne seanse filmowe. W repertuarze obiektu nie brakuje jednak festiwali i inicjatyw tematycznych. Do kategorii tej należą m.in. projekcje filmowe związane ze stuleciem wytwórni Warner Bros. czy Splat!FilmFest, czyli festiwal nowego kina grozy, gatunkowego, fantastyki oraz kina arthouse. Miłośnicy kina niebagatelnego z pewnością docenią cykle takie jak "Najlepsze z najgorszych", w ramach których kina wyświetlają tytuły, których wątpliwa jakość zapewniła im status kultowych.

Wśród interesujących inicjatyw, podejmowanych w Kinotece, warto wymienić m.in. seans "Mindful Brand Management", stanowiący nową perspektywę edukacji w biznesie. Wyjątkowy kurs, teraz w kinowej odsłonie, stanowił 77 minut dedykowanych rozwojowi marki. Specjalistka od marketingu luksusowego, wprowadzała słuchaczy w intuicyjne odkrywanie tajników kreowania marki. Seans "Mindful Brand Management" był dedykowany osobom marzącym o wykreowaniu unikalnej marki, chcącym wprowadzić innowacje w istniejącej już marce oraz poszukującym odmiany w życiu zawodowym.

Kinoteka – spotkania autorskie

W warszawskiej Kinotece odbywały się również spotkania autorskie. Na jednym z nich gościła, Danielle L. Jensen, autorka bestsellerów listy New York Times: "Królestwo Mostu", "Trylogią Klątwy" oraz "Mrocznymi Wybrzeżami". Wydarzenie stanowiło wyjątkową okazję, by osobiście poznać autorkę i zdobyć upragniony autograf.

Kinoteka – bilety

Planujesz wybrać się zróżnicowane eventy kulturalne, z których od lat słynie Kinoteka? Bilety na nadchodzące wydarzenia są dostępne zarówno przez stronę samego kina, jak i na portalu eBilet.pl. Gorąco zachęcamy do regularnego odwiedzania strony internetowej Kinoteki, na której znajdują się regularnie aktualizowane zapowiedzi na temat nadchodzących atrakcji. Już dziś zapewnij sobie udział w planowanych wydarzeniach i spędź czas na dobrej zabawie z innymi miłośnikami kina.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Kinoteka?
Kinoteka znajduje się Pałacu Kultury i Nauki, przy Placu Defilad 1 w Warszawie. W sąsiedztwie znajdują się Dworzec Centralny, stacja metra Centrum oraz różne przystanki komunikacji miejskiej.
Jakie wydarzenia odbywają się w Kinotece?
Odbywające się w Kinotece wydarzenia obejmują zarówno projekcje filmowe (premierowe hity, kino niezależne i festiwalowe), jak i spotkania autorskie oraz spektakle.
Kiedy została otworzona Kinoteka?
Kinoteka została otwarta w 2001 roku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też