Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaagnieszka-chylinskaopener-festivaldawid-podsiadloheilung
Home Klasyka Opera i Operetka Włoska Gala Operowa Opera Vera

Włoska Gala Operowa Opera Vera

Organizator: Agencja Artystyczna Pro Musica

Włoska Gala Operowa Opera VeraO wydarzeniu

O wydarzeniu

Włoska Gala Operowa – OPERA VERA to cały świat ludzkich uczuć i namiętności zapisany dźwiękami największych oper wszech czasów. To więcej niż koncert. Chór, soliści i orkiestra tworzą prawdziwy spektakl muzyczno-sceniczny, na który składają się fragmenty z oper Cyganeria, Tosca, Traviata i wiele innych.

O Włoskiej Gali Operowej Opera Vera

Kostiumy, światła i muzyka przeniosą Cię w operowy świat pełen pasji; świat, który porusza najbardziej czułe struny ludzkiej duszy; świat, w którym dramatyczne słowa zrozpaczonego i zdradzonego Cannio z opery Pajace 'Śmiej się pajacu z twej miłości wzgardzonej. Śmiej się, choć serce w bólu pęknąć ci chce.' przeplotą się ze śmiechem i gwarem gości zaproszonych do salonu najbardziej znanej kurtyzany XIX-wiecznego Paryża – Violetty 'Jesteśmy Cygankami Przybywamy z daleka Z dłoni każdego możemy odczytać czekającą was przyszłość…'.

Nie zabraknie również dawki dobrego humoru za sprawą Rossinigo i jego słynnej opery Cyrulik sewilski. Każda aria, duet czy chór to osobna historia opowiedziana ponadczasową muzyką.

Włoska Muzyka – Włoscy Artyści

W gronie wykonawców pojawią się artyści z Włoch, którzy zdążyli już zdobyć serca polskiej publiczności – między innymi kreacjami w operze Nabucco, Carmen czy popularnej Verdi Gali: Silvia Rampazzo, Giulio Boschetti, Paolo Lardizone. Towarzyszyć im będzie Chór i Orkiestra Forum Artis pod dyrekcją maestro Marcina Wolniewskiego.

 

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też