Na czasie

voucher-kinowy-heliosagnieszka-chylinskaopener-festivaldawid-podsiadlorzeszowskie-juwenaliato-krakow-tworzy-metamorfozy
Home Klasyka Koncerty muzyki poważnej Finał pierwszej symfonicznej trasy koncertowej Narodowej Orkiestry Dętej

Finał pierwszej symfonicznej trasy koncertowej Narodowej Orkiestry Dętej

Organizator: Narodowa Orkiestra Dęta w Lubinie

Finał pierwszej symfonicznej trasy koncertowej Narodowej Orkiestry Dętej O wydarzeniu

O wydarzeniu

Zapraszamy na finał pierwszej symfonicznej trasy koncertowej Narodowej Orkiestry Dętej, który odbędzie się 24 maja w warszawskim Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.  Podczas wydarzenia zabrzmią największe muzyczne dzieła takie, jak Bolero Maurice’a Ravela Uwertura do Zemsty Nietoperza Johanna Straussa (syna), Planeta Mars Gustava Holsta czy Błękitna rapsodia. Symfoniczna trasa koncertowa Narodowej Orkiestry Dętej  bilety już dostępne. 

Finał pierwszej symfonicznej trasy koncertowej Narodowej Orkiestry Dętej

„Zagraj mi to, co znam tak, żebym poczuł, że słyszę to pierwszy raz!” – to marzenie niejednego melomana ma szansę spełnić się już w najbliższym czasie. Wszystko dzięki wyjątkowej i jedynej w Polsce filharmonii dętej. Jest nią Narodowa Orkiestra Dęta z siedzibą w Lubinie, powołana do życia w 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki – ojca polskiej opery narodowej.

Program

Czy zastanawiali się Państwo, jak wielkie dzieła – takie, jak Bolero Maurice’a Ravela Uwertura do Zemsty Nietoperza Johanna Straussa (syna), Planeta Mars Gustava Holsta, Błękitna rapsodia czy niemal zupełnie w Polsce nieznana Uwertura pittsburska Krzysztofa Pendereckiego – zabrzmią w aranżacji na niemal 70-osobową symfoniczną orkiestrę dętą? Aby się o tym przekonać, trzeba wybrać się do Studio Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, 24 maja 2022 roku, na Koncert Finałowy PIERWSZEJ SYMFONICZNEJ TRASY KONCERTOWEJ NARODOWEJ ORKIESTRY DĘTEJ.

Wykonawcy koncertów 

Narodowa Orkiestra Dęta – pierwsza polska filharmonia dęta z siedzibą w Lubinie, powołana w 2019 roku z inicjatywy prezydenta miasta, Roberta Raczyńskiego. Tworzą ją etatowi muzycy oraz profesjonaliści współpracujący projektowo, specjalizujący się w grze na instrumentach dętych i perkusyjnych, polscy oraz zagraniczni artyści i soliści z gatunku muzyki klasycznej i rozrywkowej. W repertuarze NOD są utwory muzyki klasycznej, filmowej, sakralnej oraz rozrywkowej – wszystkie w aranżacjach na symfoniczną orkiestrę dętą.

 

Mariusz Dziubek – dyrektor i dyrygent Narodowej Orkiestry Dętej. Aranżer, kompozytor, producent muzyczny. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie, Akademii Muzycznej we Wrocławiu, Gdańsku oraz Bydgoszczy. Doktor sztuk muzycznych. Podpułkownik rez. Wojska Polskiego. Od 14. roku życia związany z orkiestrami dętymi jako muzyk, tamburmajor, kapelmistrz, dyrygent. Laureat wielu nagród za wybitne osiągnięcia w działalności kulturalnej, artystycznej i oświatowej.

 

Adam Rapa (trąbka) - pochodzący z Bostonu trębacz, kompozytor, producent i pedagog, doceniany w „International Trumpet Guild” (ITG), współpracujący m.in. z The New Orleans Jazz Orkiestra, Branford Marsalis, Belgian Brass, The Danish Radio Big Band, the Danish Radio Entertainment Orchestra. Występował na Broadwayu w przedstawieniu "Blast!" oraz brał udział w ponad 2000 występach w Ameryce Północnej, Japonii i Wielkiej Brytanii.

 

Paweł Gusnar saksofonista, kameralista, pedagog, profesor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi jest artystą wszechstronnym, na równie wysokim poziomie łączącym działalność na polu muzyki klasycznej, jazzowej i rozrywkowej. Czterokrotnie zdobył Nagrodę Muzyczną „Fryderyk”, był nominowany do tytułu Koryfeusza Muzyki Polskiej oraz International Classical Music Awards 2020.

 

Anna Karna – prowadząca koncert, dziennikarka, współautorka, scenarzystka i współprowadząca program KulturalniPL na antenie TVP Polonia.

 

Organizator: Narodowa Orkiestra Dęta z siedzibą w Lubinie

Organizator zastrzega prawo do wprowadzania wszelkich zmian w koncertach, a także możliwość ich odwołania.

www.nod.lubin.pl

Podobne wydarzenia

Zobacz też