Newsletter

Na czasie

imagine-dragonsopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmerceline-dion

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Klasyka Koncerty muzyki poważnej Polskie i ukraińskie pieśni

Polskie i ukraińskie pieśni

Organizator: Agencja Koncertowa PRESTO

Opis

Opis

Polskie i ukraińskie pieśni w Warszawie Zapraszamy już 5 i 13 listopada do Sali Koncertowej Fryderyk na koncert pieśni polskich i ukraińskich ( Концерт українських і польських романсів) w wykonaniu dwóch wspaniałych artystek ze Lwowa, a obecnie z Warszawy: Yaryny Rak - sopran i towarzyszącej jej na fortepianie Haliny Klymkiv-Szkodzińskiej. Polskie i ukraińskie pieśni bilety już dostępne.

Polskie i ukraińskie pieśni informacje o artystkach

Yaryna Rak. Absolwentka Lwowskiej Akademii Muzycznej im. M. Łysenki w klasie fortepianu Marii Kruszelnickiej oraz w klasie śpiewu operowego Wolodymyra Ignatenki i Ludmiły Bożko. Skończyła również staż artystyczny w klasie śpiewu operowego Izabeli Kłosińskiej na Uniwersytecie Muzycznym F. Chopina w Warszawie. Zwyciężczyni konkursów pianistycznych i wokalnych w kraju i za granicą. Stypendystka Prezydenta Ukrainy oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Polski. Pare lat prowadziła swoją klasę śpiewu kameralnego na Akademii muzycznej we Lwowie, kurs mistrzowski interpretacji i techniki wokalnej na Uniwersytecie muzycznym w Tromsø. Obecnie korepetytor solistów Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie. Współpracuje z licznymi festiwalami, filharmoniami i teatrami w kraju i za granicą jak korepetytor solistów i śpiewaczka operowa.

 

Halina Klymkiv-Szkodzińska jest koncertującą pianistką, kameralistką oraz akompaniatorką. Urodziła się we Lwowie, gdzie również ukończyła Państwową Akademie Muzyczną im. M. Łysenki w klasie Lidii Krych, otrzymując dyplom z wyróżnieniem na kierunku fortepian. Jest Laureatem Międzynarodowego konkursu pianistycznego "Adilia Alieva Piano Competition" w Gaillard (Francja). Występowała kilkakrotnie na scenie Filharmonii Lwowskiej solo, z towarzyszeniem orkiestry, jak również w składzie zespołu kameralnego. Na scenie międzynarodowej występowała, biorąc udział m. in. w Europejskim Muzycznym Festiwalu w Neerpelt ( Belgia), Festiwalu Muzyki Współczesnej w Kijowie ( Ukraina), Międzynarodowym konkursie pianistycznym im. L. van Beethovena (Czechy). W swojej pracy łączy działalność akompaniatorską i pedagogiczną. Od 2006 r. pracuje w Warszawie, będąc zatrudniona na stanowisku nauczycielki fortepianu w szkole muzycznej oraz akompaniatorki baletu w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej im . R. Turczynowicza. W swojej twórczości szczególną uwagę poświęca utworom F. Chopina oraz ukraińskim kompozytorom, których odkrywa i prezentuje podczas swoich koncertów . Debiutancka płyta Haliny Klymkiv- Szkodzińskiej z utworami F. Chopina ukazała się w 2013 roku.

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławLidzbark WarmińskiGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn