Morphing Chamber Orchestra - Vienna Classic Show

Morphing Chamber Orchestra - Vienna Classic Show

SPRAWDŹ BILETY

Vienna Classic Show w Gdańsku i Toruniu! Zapraszamy do Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina oraz do CKK Jordanki. Morphing Chamber Orchestra - Vienna Classic Show bilety już w sprzedaży.

Morphing Chamber Orchestra - Vienna Classic Show

  • 22.11.2022 - Gdańsk, Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina
  • 23.11.2022 - Toruń, CKK Jordanki

Wiedeń – miasto pełne muzyki. Mekka wielkich kompozytorów, bo kto z nas choć raz nie słyszał o W. A. Mozarcie, L. van Beethovenie, J. Brahmsie czy w końcu o J. Straussie. Nawet Antonio Vivaldi swoje ostatnie lata spędził właśnie w tym magicznym mieście. To również miasto najlepszych orkiestr i zespołów kameralnych. Doskonała technika idzie w parze z nieprzeciętną muzykalnością i wrażliwością artystów. 

 

Vienna Classic Show to jedyna w swoim rodzaju muzyczna podróż przez różne epoki i style, bo nie na darmo Wiedeń nazywany jest tyglem kulturalnym! Będzie więc radośnie i melancholijnie, głośno i intymnie.

 

Morphing Chamber Orchestra – tuż przed tournée w Japonii wystąpi w Polsce!!! Najlepsi artyści, którzy na co dzień grają w najsławniejszych orkiestrach w Europie, ponownie zebrali się pod dyrekcją Tomasza Wabnitza i zagrają dla Państwa przepiękne utwory należące do kanonu muzyki klasycznej. Warto podkreślić, że Morphing Chamber Orchestra z Wiednia zdobyła serca polskiej publiczności podczas wiosennej trasy koncertowej MULTIVISUAL CONCERT: Vivaldi/Piazzolla Cztery Pory Roku. Tym razem zespołowi towarzyszyć będą dwie artystki: Megan Kahts z RPA oraz Justyna Sławiec-Korzeń.

O artystach

Morphing Chamber Orchestra została założona w Wiedniu w 2006 roku przez skrzypka i altowiolistę Tomasza Wabnitza, który jest dyrektorem artystycznym zespołu. Orkiestra stawia sobie wyzwania wykonując szeroki wachlarz repertuarowy; począwszy od muzyki klasycznej, przez muzykę filmową, jazz i muzykę współczesną. Zespół współpracuje ze znanymi artystami na całym świecie, takimi jak Bobby McFerrin, Jospeh Tawadros, Andreas Scholl, Aleksandra Kurzak czy Roberto Alagna oraz kompozytorami, takimi jak Arvo Pärt. Kluczowym wyróżnikiem MCO jest dążenie do perfekcji wykonawczej, połączone z elastycznością i kreatywnym podejściem do interpretacji i repertuaru. Składający się z wybitnych młodych muzyków i laureatów licznych międzynarodowych konkursów zespół wyznaczył nową jakość w muzyce kameralnej. Każdy występ Morphing Chamber Orchestra ukazuje i przekazuje radość tworzenia muzyki, wykonywanej na najwyższym, światowym poziomie. Od 2020 roku orkiestra współpracuje z Metropolitan Opera realizując cykl MET STARS LIVE IN CONCERT, w tym koncert w Ėze z Aleksandrą Kurzak i Roberto Alagna czy Gala Noworoczna w Parktheater w Augsburgu z udziałem Angel Blue, Pretty Yende, Matthew Polenzaniego oraz Javiera Camarena. W Polsce oprócz trasy z projektem MULTIVISUAL CONCERT: Vivaldi/Piazzolla Cztery Pory Roku można ich było usłyszeć podczas koncertu w sali NOSPR, czy na Wawelu w koncercie w hołdzie św. Janowi Pawłowi II.

 

Justyna Sławiec-Korzeń (sopran)
Ukończyła Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale wokalno-aktorskim oraz Szkołę Aktorską SPOT w Krakowie. Występowała m.in. w Narodowym Teatrze Starym im. Heleny Modrzejewskiej, Teatrze Juliusza Słowackiego oraz Teatrze Groteska w Krakowie. W trakcie studiów wokalnych brała udział w wielu prestiżowych kursach mistrzowskich, m.in. w Royal Opera House w Londynie. Od wielu lat jest pod opieką wokalną wybitnej sopranistki Maestry Jolanty Żmurko-Kurzak.
Jako solistka wystąpiła m.in. w Opera-Theater Basel, Tonhalle Zürich, czy Victoria Hall w Genewie. Jest gościnną artystką Stadttheater Passau w Niemczech.


Niebawem wraz z Morphing Chamber Orchestra odbędzie tournée po Japonii, gdzie jej głos wybrzmi m.in. w Tokyo Opera City Concert Hall. W sezonie 2022/2023 z udziałem artystki zaplanowanych jest szereg koncertów w Wiedniu oraz w Paryżu, gdzie będzie ją można usłyszeć w repertuarze W.A. Mozarta, Giuseppe Verdiego oraz Giacomo Pucciniego. Jeszcze w tym roku wystąpi w słynnej Theatermuseum Eroica Beethoven Saal, a także w Kunsthistorische Museum Wien.

 

Megan Kahts (mezzosopran)
Urodzona w RPA mieszka i kształci się w Wiedniu na Uniwersytecie Muzyki i Sztuk Performatywnych oraz w Instytucie Muzyki Dawnej MDW pod kierunkiem KS Michaela Schade i Stefana Gottfrieda. Występowała w teatrach i salach koncertowych w całej Europie, w tym w Musikverein i Kammeroper w Wiedniu, Schlosstheater w Laxenburgu, Stift Altenburg, Pałacu Sztuki w Budapeszcie, Teatro Sociale w Trydencie, Teatrze Narodowym w Sarajewie. Ta młoda artystka spotkała się z uznaniem krytyków zwłaszcza za spektakle, które śpiewała w Neue Oper Wien (Szostakowicz i Krenek) oraz w Teatro Barocco w Laxenburgu i Altenburgu, Często daje recitale pieśni w Austrii i regularnie można ją usłyszeć śpiewającą Msze Mozarta, Haydna i Schuberta, a także inny repertuar oratoryjny. Nie ogranicza się jednak do repertuaru dawnego, chętnie podejmuje się wykonań utworów współczesnych.

 

Ciekawostką jest to, że jako 11-latka zadebiutowała na koncercie z orkiestrą Kwa-Zulu Natal Philharmonic w Durbanie w RPA, śpiewając Alleluja z Exultate Jubilate Mozarta . W tym samym roku przyjęła kontrakt nagraniowy i jako nastoletnia sopranistka wydała dwie płyty CD, śpiewając repertuar z musicali, oper, oratoriów oraz pieśni południowoafrykańskie. Jej popularność zaowocowała udziałem w wielu południowoafrykańskich programach telewizyjnych i radiowych.

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Morphing Chamber Orchestra - Vienna Classic Show
Zapisz się do specjalnego FAN ALERTU i bądź na bieżąco z informacjami, dotyczącymi tego wydarzenia!
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Rezygnację z FAN ALERTU należy przesłać na adres iod@ebilet.pl

Morphing Chamber Orchestra - Vienna Classic Show BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza

Nie przegap

Obiekty

Inne wydarzenia organizatora

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/