Newsletter

Na czasie

imagine-dragonsopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmerceline-dion

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Anke Pan

Organizator: Agencja Koncertowa PRESTO

Opis

Opis

Zapraszamy na recital fortepianowy Anke Pan, który odbędzie się 18.11 w Sali Koncertowej Fryderyk w Warszawie. Anke Pan bilety na koncert już w sprzedaży!

Anke Pan 18.11 Warszawa, Sala Koncertowa Fryderyk

Program recitalu fortepianowego obejmie kompozycje Roberta Schumanna, Ferenca Liszta i Fryderyka Chopina. Dobór utworów przez artystkę nie jest jednak przypadkowy. Każdy z nich bowiem artyści poświęcili sobie nawzajem, jako wyraz szacunku, podziwu dla sztuki i głębokiej przyjaźni, jaka ich łączyła. Mimo wielu różnic w poczuciu estetyki czy stylu życia, finezja kompozytorska, niezwykła wrażliwość i emocjonalność, obecne w ich muzyce, pozostają elementami wspólnymi dla trzech kompozytorów.

 

W trakcie koncertu usłyszymy:

• Robert Schumann - Fantazja op. 17 C-dur, cz. 1 Durchaus fantastisch und leidenschaftlich vorzutragen

• Ferenc Liszt - Ètudes d’exécution transcendante, nr 12 Chasse neige

• Fryderyk Chopin 12 Etiud op. 10

Anke Pan

Urodziła się 31 marca 1993 roku w Mülheim an der Ruhr (Niemcy). Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 4 lat, a jako siedmiolatka wykonała swój pierwszy koncert fortepianowy z orkiestrą. Studiowała w Pre-College w Kolonii u prof. Pierre-Laurenta Aimarda. Kontynuowała naukę pod kierunkiem prof. Ilji Scheps Otrzymała liczne stypendia i pojawiła się w międzynarodowych mediach.

Artystka zdobyła pierwsze nagrody na kilku międzynarodowych konkursach pianistycznych, m.in. Steinway-Klavierspiel-Wettbewerb w Hamburgu i Rotary-Wettbewerb w Essen oraz „Euro-Asia Festival” w Trossingen. Do ostatnich osiągnięć pianistki należą Konkurs Pianistyczny w Enschede, Konkurs Muzyki Romantycznej w Lancaster oraz Konkurs Alion Baltic Festival w Estonii. W 2010 roku była najmłodszą uczestniczką i zarazem jedyną reprezentantką Niemiec na Konkursie Chopinowskim w Warszawie.

 

Występowała m.in. w Niemczech, Szwajcarii, Lichtensteinie, Chorwacji, Polsce i USA, grając również koncerty z orkiestrami takimi jak Toruńska Orkiestra Symfoniczna i Soliści Zagrzebia.

 

W 2021 roku wydała swój debiutancki album „Storyteller” z muzyką Chopina i Ravela, a następnie w 2022 roku ukazała się jej druga płyta „Piano Fantasies” oraz pierwsze nagranie duetu fortepianowego „Three Suites for two Pianos” ARS Production.

Anke jest stypendystką „Deutsche Stiftung Musikleben”, „Musik und Jugend” z Liechtensteinu i „Rotary-Club” z Aachen.

W 2009 roku została wyróżniona tytułem „Steinway Young Artist”.

 

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławLidzbark WarmińskiGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn