Newsletter

Na czasie

imagine-dragonsopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmerceline-dion

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Klasyka Balet i taniec klasyczny Egli_items "withOut - a ConcerDance for three bodies"

Egli_items "withOut - a ConcerDance for three bodies"

Organizator: Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk

Opis

Opis

Kup bilety na spektakl Philippa Egli "withOut - a ConcerDance for three bodies" w poznańskim Studio Słodownia.

Taneczny koncert na trzy ciała-instrumenty - Niczym smyczkowe trio, performerzy wkraczają na scenę ze swoimi instrumentami-ciałami, siadają, rozkładają nuty, czekają na ciszę. Uwaga, i: rozpoczyna się niemal bezgłośny koncert , gra ciał podażających za partyturą. Pierwszy utwór to Bacchanale Jhona Cage’a – widzialne, ale niesłyszalne (withOut)! Muzyka bez muzyków - bezpośrednie widzialne połączenie architektury muzyki i ciała, które marzy o tym by być oglądanym tak, jak słuchamy muzyki podczas koncertu. Oficjalna selekcja Aerowaves Twenty16. Spektakl w ramach cotygodniowych FAJFÓW – wejściówki za 5zł do nabycia bezpośrednio przed spektaklem i w punktach info Starego Browaru.

 

pomysł, choreografia: Philipp Egli

taniec: Samuel Delvaux, Philipp Egli, Azusa Nishimura

dramaturgia: Petra Ronner

oko zewnętrzne: Zoé Kilchenmann

Stagiaire: Christina Bauer

produkcja: egli_items

koprodukcja: ZÜRICH TANZT

przy wsparciu: Kultur Stadt Zürich, Fachstelle Kultur Kanton Zürich, Migros-Kulturprozent

Produktionsbegleitung Nicole Friedman, tanztotal

 

Philipp Egli od 25 lat pracuje jako choreograf i tancerz w Szwajcarii. Jest autorem pond 50 choreografii i wielu projektów w przestrzeniach nieteatralnych. Tańczył m.in. w Cie. Philippe Saire oraz Ljada- nuovelle danse. 3 lata współpracował z ROSAS Anny Teresy de Keersmaeker . W 2000 r. założony prze niego w Zurychu zespół MOLTeNi zadebiutował i otrzymał nagrodę za choreografię od UBS Cultural Foundation. W latach 2001-2009 Philippe prowadzi także z sukcesami taneczny zespół Theatre St.Gallen. Od 2009 roku Egli współtworzy pierwszy szwajcarski wydział tańca w ramach Zurich University of the Arts i kontynuuje indywidualną karierę artystyczną angażując się w wielorakie projekty pod szyldem egli_items.

Podobne wydarzenia

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławLidzbark WarmińskiGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn