emptygif
Newsletter

Na czasie

voucher-kinowy-helioshans-zimmerskoki-narciarskieagnieszka-chylinskavan-goghpolska-noc-kabaretowa-2023
Home Kino Filmy dokumentalne Ostatni ludzie Czarnobyla 3

Ostatni ludzie Czarnobyla 3

Organizator: Szyldy s.c. A i S Mierkiewicz

Ostatni ludzie Czarnobyla 3O wydarzeniu

O wydarzeniu

Zapraszamy na seanse filmu dokumentalnego Ostatni ludzie Czarnobyla 3 do kin Cinema City w Polsce. Seanse odbędą się w Warszawie (wraz z krótką prelekcją twórców filmu) oraz Krakowie i Wrocławiu. Ostatni ludzie Czarnobyla 3 bilety do kina Cinema City już w sprzedaży.

 

Ze względu na panującą pandemię uprasza się o zachowanie odstępów jednego miejsca w rzędzie, w przypadku osób nieznajomych. Wszystkie osoby zobowiązane są do zakrycia ust i nosa w czasie przebywania na terenie obiektu. 

 

Każdy uczestnik wydarzenia zobowiązany jest do przekazania w momencie wejścia do obiektu oświadczenia (do pobrania TUTAJ)

O filmie Ostatni ludzie Czarnobyla 3

Film dokumentalny pokazujący życie samosiołów - ostatnich ludzi, którzy do dziś żyją w Strefie Zamkniętej utworzonej po katastrofie elektrowni jądrowej w 1986 roku. W ich opuszczonych wioskach nie ma bieżącej wody czy sklepu, często brakuje energii elektrycznej, a oni sami walczą z narastającymi problemami podeszłego wieku. Pomimo trzech dekad spędzonych w samotności ukazują obraz człowieczeństwa zapomniany w rozwiniętym świecie. "Tu nie ma miesiąca bez śmierci" mawiają.


Film został zrealizowany przez XBestCinema podczas akcji humanitarnej zorganizowanej przez grupę Napromieniowani.pl, której celem było dotarcie do wszystkich samosiołów i udzielenie im pomocy.

  

Podobne wydarzenia

Zobacz też