Newsletter

Na czasie

imagine-dragonsopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmerceline-dion

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Targi | Wystawy Wystawy Niezwykła wystawa 3d: Impresjoniści, Postimpresjoniści

Niezwykła wystawa 3d: Impresjoniści, Postimpresjoniści

Organizator: Polskie Ścieżki Edukacyjne Janusz Sokół

Opis

Opis

Dla tych, którzy jeszcze nie widzieli lub chcą zobaczyć ją ponownie – wyjątkowa wystawa „Impresjoniści i postimpresjoniści w 3D” już w Warszawie. Można ją zobaczyć w Hali Ośrodka Sportu i Rekreacji OCHOTA. W dniach 28-29 stycznia 2023 roku, po raz drugi w Warszawie pojawi się jedyna tego typu wystawa w Europie.

Wystawa "Impresjoniści i postimpresjoniści w 3D" w Warszawie

Dotychczas wystawa ta była podziwiana na terenie całego kraju między innymi: sześciokrotnie w Poznaniu, trzykrotnie w Krakowie, trzykrotnie w Gdańsku, dwukrotnie w Łodzi.

Zobacz na własne oczy najpopularniejsze dzieła mistrzów impresjonizmu i postimpresjonizmu w trójwymiarowej wersji, na której dzieła największych malarzy zyskały jeszcze większą głębię, ekspresję i wyeksponowały ostatni plan, podkreślając mistrzowską perfekcję.

Pejzaże, martwa natura, portrety na wyciągnięcie ręki. Ponad 50 dzieł najpopularniejszych impresjonistów i postimpresjonistów przetworzono do wersji 3D z użyciem technologii anaglif red-cyjan. Claude Monet, Edouard Manet, Berthe Morisot, Edgar Degas, Paul Cezanne, Auguste Renoir, Alfred Sisley, James Mc Neill Whistler, Paul Gauguin, czy Vincent van Gogh – spotkaj najbardziej znane nazwiska w świecie sztuki już pod koniec stycznia w Warszawie. Zobacz piękny, pełen barw świat, ukazany przez klasyków.

O wystawie "Impresjoniści i postimpresjoniści w 3D"

Poczujesz prawdziwą głębię we wnętrzu słoneczników, a groźne burzowe chmury rozciągają się nad rozkołysanym morzem. Wszystko jest w nieustannym ruchu, mimo, że czasem to widok „martwej natury”.

Dotknij Cyprysa i chwyć gwiazdy – spójrz inaczej na „Gwiaździstą noc” – oczami Vincenta van Gogha. Niech u Cezanne promienie słońca przebijają się przez korony drzew bardziej niż zwykle i zobacz poranną mgłę w „Impresji, wschód słońca” Moneta. Popraw kwiaty w bukiecie, które maluje Renoir i niech tancerka Degas’a tańczy tylko dla Ciebie.

Na obrazach, tak dobrze wszystkim znanych, odkrywamy detale dalszego planu albo odnajdujemy elementy, na które do tej pory nie zwróciliśmy żadnej uwagi. Wystarczy założyć okulary 3D, aby wybrać się w niesamowitą podróż po świecie sztuki.

Informacje o zwiedzaniu

Zwiedzanie wystawy rozpoczyna krótkie wprowadzenie w jaki sposób oglądać obrazy by zobaczyć wszystkie ich walory.

Orientacyjny czas zwiedzania wystawy wraz z wykładem to ok. 60 minut.

Wskazany na bilecie dzień i godzina oznacza czas rozpoczęcia wprowadzenia – omówienia sposobu oglądania oraz przyzwyczajenia mózgu do przetwarzania obrazów w 3D – ok. 10 minut. Zapraszamy do przybycia ok. 15 minut wcześniej przed wskazaną godziną na bilecie.

Przy wejściu na teren wystawy należy odebrać jednorazowe okulary 3D.

 

Podobne wydarzenia

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławLidzbark WarmińskiGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn