Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppershans-zimmerstingmetal-hammer

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Strachu NIE MA

Organizator: Teatr Powszechny w Warszawie

O wydarzeniu

O wydarzeniu

Zapraszamy na spektakl Łukasza Chotkowskiego "Strachu NIE MA" w Teatrze Powszechnym w Warszawie. Bilety już w sprzedaży!

Spektakl Strachu NIE MA jest częścią polsko-indyjskiej współpracy kulturalnej rozwijanej przez Instytut Adama Mickiewicza w ramach działań w Azji.

Spektakl oparty jest na wywiadach z wdowami z Vrindavan, które powstały podczas warsztatów prowadzonych przez twórców spektaklu w Indiach, w aszramie „Maitri”. Twórcy pokazują indywidualne historie życia wdów, ich codzienność, miłość, śmierć i Boga, który jest dla nich wybawieniem. Chcą, by kobiety mówiły własnym głosem- głosem, którego nie chce się słyszeć.

Vrindavan jest miejscem kultu w Indiach z racji dzieciństwa, które spędził tam Krishna. Vrindavan, nazywane jest też „miastem wdów” – pielgrzymują do niego i zamieszkują je kobiety z całych Indii, które utraciły mężów i zostały pozbawione środków do życia.

Strachu NIE MA Teatr Powszechny - obsada:

Karolina Adamczyk

Aleksandra Bożek

Magdalena Koleśnik

Joanna Halszka Sokołowska

Raj Bera

Tapas Chatterjee

Reżyseria: Łukasz Chotkowski

Strachu NIE MA bilety na spektakl znajdziesz na eBilet.pl - zapraszamy!

 

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn