Gdziekolwiek ziemia jest snem

Gdziekolwiek ziemia jest snem

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku oraz Centrum Kultury i Historii Wahadło w Brześciu Kujawskim zapraszają 13 czerwca do obejrzenia etiudy teatralnej w wykonaniu aktorów Teatru „Ea” pt. „Gdziekolwiek ziemia jest snem”, która powstała w ramach projektu stażowego realizowanego przez opiekuna grupy, Patryka Nowakowskiego, w warszawskim Teatrze Ochoty oraz z okazji 100 Rocznicy Urodzin Tadeusza Borowskiego.

 

Jest to reżyserska i aktorska wizja ostatnich chwil życia Borowskiego, którego jądrem ciemności stało się doświadczenie obozów koncentracyjnych. Zstąpił na dno nocy, przygniecionej do ziemi dławiącym, trupim nieba fioletem . Pozostał tam do końca swych dni. Bagaż jego doświadczeń stanowił ciężar rzeczywistości, która wypełniła jego życie, od której nie mógł się uwolnić. Cały świat Borowskiego to droga przez popiół i zgliszcza cywilizacji europejskiej, z których nie ma ucieczki, nie ma przebudzenia. Kiedy mimo odzyskania wolności nie można znaleźć radości w wymiarze kosmicznym, jak i moralnym, rzeczywistości zastanej, jedynym, racjonalnym wyjściem zostaje ucieczka w absurd utopii. Nikt tak głęboko jak on w literaturze polskiej nie zstąpił w noc, nie uległ nocy, nie stał się jej sługą. 3 lipca 1951 roku w Warszawie, kilka dni po narodzinach córki, Tadeusz Borowski popełnił samobójstwo. Ze wszystkich opowieści o Fauście, ta wydaje się najsmutniejsza. Zapraszamy na teatralną podróż w świat przeżyć i doświadczeń Tadeusza Borowskiego, na którą składają się teksty Borowskiego, Herberta i Baczyńskiego.

pokaż więcej... zwiń
Sprzedaż biletów na to wydarzenie została zamknięta.
Dołącz do FAN ALERTU, aby być na bieżąco!

Fan Alert

rozwiń zwiń

Gdziekolwiek ziemia jest snem
Jeśli chcesz otrzymywać informację o podobnych wydarzeniach w przyszłości już teraz zapisz się do naszego FAN ALERTU!
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Rezygnację z FAN ALERTU należy przesłać na adres iod@ebilet.pl

Nie przegap

Polecane wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/