Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalrzeszowskie-juwenaliajuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskasun-festival

Expiria

Organizator: Nowy Teatr

ExpiriaO wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

Expiria to studium kobiecego ciała. Inspiracja do spektaklu została zaczerpnięta ze sztuk wizualnych oraz z tańca ekspresjonistycznego z pierwszej połowy XX wieku. Poruszające się ciało tworzy intymny krajobraz, ukazuje się jako niewyczerpane źródło energii, siły i pożądania. Jest w ciągłym ruchu, nieustannie przemienia się i transformuje. Tańcząc ustanawia i kwestionuje granice pomiędzy swoją abstrakcyjnością a materialnością. Subtelnie uwydatnia swój potencjał fizyczny i emocjonalny. Bawi się formą i ciągle się jej wymyka, tym samym odzyskuje swoją autonomię i siłę sprawczą. Uwalnia się relacja, która łączy je z naturą. Ta energia bezustannie przepływa otwierając kolejne przestrzenie cielesnej wolności.

Wykonanie i twórcy:

  • Koncepcja, choreografia, wykonanie: Agnieszka Kryst
  • Dramaturgia: Agata Siniarska
  • Kompozytorka: Justyna Stasiowska
  • Kompozycja przestrzeni i reżyseria świateł: Agata Skwarczyńska
  • Konsultacja artystyczna: Joanna Leśnierowska
  • Inspicjentka: Kamila Długosz

 

Spektakl Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach powstał w ramach „Poszerzania Pola” – programu choreograficznego warszawskiego Nowego Teatru i Art Stations Foundation, którego kuratorką jest Joanna Leśnierowska.

Koprodukcja z Nowym Teatrem w Warszawie oraz Art Stations Foundation z Poznania

Artyści

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też