Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Teatr Spektakle Muzyczne Tribute to the Beatles - Yesterday

Tribute to the Beatles - Yesterday

Organizator: Teatr Capitol

Tribute to the Beatles - YesterdayO wydarzeniu

O wydarzeniu

Zapraszamy na wyjątkowy spektakl muzyczny Tribute to the Beatles - Yesterday do Teatru Capitol w Warszawie! Spektakl zostanie pokazany na Dużej Scenie już 12 września. Tribute to The Beatles bilety już w sprzedaży.

 

Muzyka Beatlesów - najlepszej grupy w historii rocka - była inspiracją do stworzenia spektaklu „Tribute to The Beatles”. Spektakl zrealizowany z okazji 55-lecia pierwszego publicznego występu Beatlesów w składzie z Ringo Starrem oraz 30-lecia Zespołu ŻUKI, którego covery opisują ich drogę inspirowaną przez Wielką Czwórkę z Liverpoolu.

 

Zespół ŻUKI występował z wieloma światowymi gwiazdami muzyki rock i pop w 16. krajach świata. Zagrali też w klubie Cavern w Liverpoolu. Mają za sobą ponad 4000 koncertów. Grali też koncerty z orkiestrami symfonicznymi u boku renomowanych dyrygentów.

 

Wspólnie z Teatrem Witryna stworzyli spektakl będący połączeniem różnych form artystycznej ekspresji: teatru, muzyki, plastyki, multimediów i słownej narracji. To widowisko składające się z ciągu scenicznych impresji tworzących opowieść o miłości, tęsknotach i rozterkach dnia codziennego. To historia rozstań i powrotów sięgająca w przeszłość i dotykająca teraźniejszości - buntownicza i nostalgiczna zarazem. 

 

Muzyka Beatlesów jest na tyle uniwersalna, że można ją wpleść w każdą historię. Ich największe przeboje to jednocześnie obraz szerokiej panoramy historycznej, obraz zmieniającej się rzeczywistości: świata, Polski. To sceniczna podróż do źródeł światowego rocka. 

 

Od premiery, która miała miejsce 1 kwietnia 2017 spektakl jest grany z powodzeniem przy kompletach publiczności.

 

Spektakl był prezentowany na scenie Bydgoskiej Opery, w słynnej Sali UAM w Poznaniu, w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, w Toruńskich Jordankach i dwukrotnie w Teatrze Capitol w Warszawie.

 

Tribute to The Beatles Warszawa, Tribute to The Beatles 2019

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też