Newsletter

Na czasie

imagine-dragonsopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmerceline-dion

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Ciao Ciao Bambina

Organizator: SWIK Nasze Miasto Wrocław

Opis

Opis

Zapraszamy na spektakl muzyczny Ciao Ciao Bambina inspirowany życiem Marino Mariniego autora wielkiego przeboju "Nie płacz, kiedy odjadę" i wielu innych włoskich hitów. Spektakl odbędzie się 2 lipca w Starym Klasztorze we Wrocławiu. Ciao Ciao Bambina bilety już dostępne. 

Ciao Ciao Bambina we Wrocławiu

Najsłynniejsze włoskie piosenki w autorskiej interpretacji Nicoli Palladiniego, musicalowego aktora z Rzymu, z towarzyszeniem zespołu muzycznego, jak również podróż przez historię włoskiej piosenki i utwory dobrze znane polskiemu odbiorcy.

 

Bohater wspomina swoje życie i drogę artystyczną, prowadząc nas przez trzy dekady XX wieku. Towarzyszymy mu w podróży promem wycieczkowym do Stanów Zjednoczonych końca lat 40-tych, gdzie przedstawiony jest klimat nowojorskiej Małej Italii. Po powrocie do Europy, widownia wyrusza w towarzystwie Marino Mariniego do kabaretów Neapolu i Rzymu, a także paryskiej Olimpii, gdzie biorą udział w jego wielkim sukcesie nad Sekwaną.

 

Duża część spektaklu koncentruje się na ogromnym sukcesie, jaki Marino Marini odniósł w Polsce. Poznajemy historię jego wielkiej popularności nad Wisłą oraz genezę słynnej diety Twist, którą tam spopularyzował.

 

W czasie 80 minut usłyszymy szlagiery: ''Tu vuo fa l'americano'', ''L'Italiano'', "Azzurro", "Marina", ''O'sole mio'', ''Love in Portofino'', ''Volare'', "Mamma", "That's amore", "Mambo Italiano","Quando, quando quando", "Buonasera Signorina", "Arrivederci Roma", "Ciao, Ciao Bambina" czy ''Nie płacz, kiedy odjadę".

 

Spektakl "Ciao Ciao Bambina" wystawiono na terenie całej Polski ponad 300 razy.

Ciao Ciao Bambina twórcy 

  • koncepcja i reżyseria - Nicola Palladini
  • scenariusz: Małgorzata Wojtulewicz

 

 

 

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławLidzbark WarmińskiGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn