Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo

Malina

Organizator: STUDIO TEATRGALERIA

MalinaO wydarzeniu

O wydarzeniu

Zapraszamy na spektakl Malina, który odbędzie się  w styczniu w Teatrze Studio. Spektakl Malina bilety już dostępne. 

O spektaklu Malina

Malina to spektakl, koncert, a zarazem sesja medytacyjna. Próba wytworzenia alternatywnych form bliskości i empatii. Wydarzenie inspirowane jest życiem i działalnością Maliny Michalskiej, jednej z pierwszych propagatorek jogi w Polsce, autorki popularnego podręcznika Hatha-Joga dla wszystkich, aktorki i tancerki.

 

W latach 60., jogi uczyli głównie mężczyźni. Malina otworzyła wtedy w Warszawie swoją szkołę, tworząc dzięki temu wspólnotę miłośników jogi i na rzecz dalekowschodniej praktyki porzucając scenę. Twórczynie Maliny wspólnymi siłami przeprowadzają artystyczno-antropologiczny eksperyment, inspiracje dalekowschodnie łącząc z wschodnioeuropejską tradycją ludowego śpiewu, strategiami emancypacyjnymi i spekulacją religijną. 

 

Malina stawia pytania o to, jaka jest relacja między aktorstwem i praktyką jogiczną, między przemocą i czułością, przymusem i przyjemnością, rodzajem żeńskim i męskim. Jaka jest różnica między tym, co horyzontalne i hierarchiczne? Jak czule stawiać opór kulturowej i językowej przemocy? Jakie są wspólne cele jogi i feminizmu? Czym jest dzisiaj rytuał? Jak prawidłowo rozciągać psoas – mięsień duszy? Jak siedzieć? Jak leżeć? Jak oddychać?

 

Spektakl powstał w ramach programu “Placówka III” Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też