Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaagnieszka-chylinskaopener-festivalheilungdawid-podsiadlo
Home Teatr Inne Czytamy dla Ukrainy

Czytamy dla Ukrainy

Organizator: Teatr Ateneum

Czytamy dla UkrainyO wydarzeniu

O wydarzeniu

Otwieramy w Ateneum nowy cykl prezentacji pod wspólnym tytułem „Czytamy dla Ukrainy”. Co miesiąc nasi aktorzy, pod reżyserskim okiem dyrektora Artura Tyszkiewicza, będą czytać współczesne dramaty ukraińskie. Czytamy dla Ukrainy bilety już w sprzedaży!

 

Wpływy z każdej prezentacji w cyklu zostaną przekazane na rzecz uchodźców z Ukrainy. Każdy kupiony bilet to rzeczywiste wsparcie dla naszych sąsiadów.

Czytamy dla Ukrainy w Teatrze Ateneum

Na pierwszy ogień – sztuka Nedy Neżdany, jednej z najwybitniejszych dramatopisarek rodem z Kijowa – „Kto otworzy drzwi”. Ta „czarna komedia dla teatru tragedii narodowej”, jak swój utwór określa autorka, została swego czasu zaliczona do najlepszych sztuk Europy XX wieku. Rzecz dzieje się w… kostnicy, której pracownica doznaje szoku na widok młodej dziewczyny, będącej – według wszelkich oznak na niebie i ziemi – ciałem martwym, ale jednocześnie przedziwnie żywym. Dziewczyna odnosi podobne wrażenie, patrząc na laborantkę…

 

Piętrzące się przezabawne nieporozumienia tworzą fabułę tej znakomitej sztuki, w której metafizyka życia i śmierci miesza się z bardzo ludzką rozgrywką między dwiema kobietami. Uwaga dla lubiących szarady i zagadki: do końca nie będzie wiadomo, kto jest kim.

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też