Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo

Narkotyki

Organizator: STUDIO TEATRGALERIA

NarkotykiO wydarzeniu

O wydarzeniu

Teatr Studio teatrgaleria zaprasza na Spektakl "Narkotyki" - bilety na spektakl już dostępne! Spektakl jest grany na tarasie widokowym Pałacu Kultury, w cenie biletu jest wjazd na taras widokowy.

 

Spektakl Narkotyki na podstawie Witkacego to pozycja bardzo przewrotna. Pozycja pisana przez artystę w czasie, gdy czuł się odrzucony, krytykowany przez czytelników. Jej zadaniem miało być prowokowanie publiczności, oczyścić pisarza z nieprzychylnych opinii i pokazać Witkacego jako artystę zaangażowanego.

 

Spektakl ten to literacka hybryda: poradnik i kompendium, zjadliwa krytyka społeczna obfitująca w wątki autobiograficzne, próba opisania społecznego tabu z zawartym wewnątrz programem naprawczym i mini-wykładem parapsychologicznym.

 

Spektakl Narkotyki to krajobraz używek i narkotyków, który znacząco się zmienił, choć główne substancje bywają takie same, to obok nich występuje całe mnóstwo nowych środków. Krajobraz legalnych farmaceutyków poprawiających nastrój, poprzez dopalacze i narkotyki eksperymentalne, które nie znalazły jeszcze miejsca na liście zakazanych substancji.

 

Spektakl, który ma oświetlić zaułki społecznej hipokryzji, która uznaje, że skoro sprawy są regulowane prawnie, to można uznać, że problemu praktycznie nie ma. Tym czasem nasza praca, gospodarka, myśli, emocje tworzone są przez napędzane teiną, kofeiną, cukrem, tytoniem i alkoholem mózgi, a kto wie, czy nie jeszcze czymś znacznie bardziej wyginającym karty umysłowych klaserów. Dyskusja o tym, jak traktować środki odurzające, dyskusja o stanie świadomości społeczeństwa, jego dojrzałości oraz struktur, jak również dyskusja o tym, czym są dla nas relacje z własną Tajemnicą Istnienia oraz Tajemnicą Innego.

 

Korzystając z tekstów dramatycznych Witkacego, jego listów i publicystyki, przyglądamy się jak figura skandalisty i eksperymentatora może dziś wypełnić zadany jej przez autora cel: na nowo, na własnych warunkach nawiązać dialog ze społeczeństwem, rozbić przezroczyste gabloty hipokryzji, doświadczyć innych sposobów odczuwania, zajrzeć w delikatną tkankę naszych relacji, tych relacji, które były obsesją Witkiewicza, relacji z rodzicami, kochankami, grupami społecznymi, ze sztuką i polityką.

 

"Duchową przygodę należy rozważać bez związku z rozkoszą, gdyż kusi ona właśnie świadomość wyższą i subtelniej rozwiniętą. W gruncie rzeczy wszelka rozkosz ma charakter duchowy; tam znajduje się niewyczerpalne źródło, organizujące jako żądza, której nic nie zaspokoi."  Ernst Jünger

 

Uwaga! Spektakl Narkotyki dla widzów pełnoletnich

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też