Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Teatr Musicale Musical "Szepty serc"

Musical "Szepty serc"

Organizator: Teatr ENOSIS i Stowarzyszenie FPUNKT

Musical "Szepty serc"O wydarzeniu

O wydarzeniu

Musical „Szepty serc” realizowany przez Grupę Artystyczną ENOSIS PaT Lębork w ramach projektu profilaktycznego „Wartością możemy być dla siebie” to niezwykłe przedstawienie i owoc pracy prawie 50 młodych ludzi, uczniów lęborskich szkół oraz studentów Instytutu Muzyki Akademii Pomorskiej w Słupsku. Autorski scenariusz i teksty piosenek, muzyka grana na żywo, napisana specjalnie do spektaklu, magia światła i dźwięku przeniosą widzów w niezwykły świat teatru. Zapraszamy 12 czerwca do Teatru Muzycznego w Gdyni!

„Szepty serc” zrealizowany przez Teatr ENOSIS to emocjonalna podróż do świata słów, ukazanie ich mocy i próba zrozumienia jak wiele mogą zmienić. „Szepty serc” to musical dla młodzieży i dorosłych, to próba zbudowania mostu pomiędzy tymi dwoma światami. Spektakl miał swoją premierę 3 czerwca 2016r. w Lęborku, muzykę do spektaklu tworzyli między innymi Maciej Łyszkiewicz i Marcin Pawłowski Pawbeats, choreografię tworzyła między innymi Marzena Socha. „Szepty…” poruszały wiele ludzkich serc. To mocny przekaz wartości, o które tak walczymy jako ludzie w świecie przepełnionym nienawiścią.

Drogi Widzu przecież Ty także pragniesz, aby słowa wypowiadane przez innych, były dobre, wspierające, mądre. Nasz spektakl nie jest łatwy. To - jak napisała p. Katarzyna Wysocka – „bardzo pojemna forma dotykającą kwestii mowy nienawiści, różnych uprzedzeń, w tym dla poglądów, religii, seksualności. Poruszono w nim zagadnienia przyczyn i skutków działań społecznych ułatwiających dokonywanie prostych i szybkich wyborów przez młodych ludzi pozostających długo w sytuacjach zagrożenia. To również spektakl o nieuważności dorosłych względem młodych poprzez ignorowanie ich potrzeb, problemów i "zwyczajny" brak miłości. Spektakl ilustruje elementarne braki wśród dorosłych biorące się przede wszystkim z ich własnych ograniczeń, dopiero później z braku czasu.

 

Zapraszamy Ciebie, drogi Widzu, przystań na chwilę, znajdź czas, aby zrozumieć, przeżyć, zastanowić się.

Zapraszamy Ciebie, drogi Widzu, to refleksja nad naszym życiem, wyborami, słowami. W pośpiechu, kiedy zajętymi swoimi sprawami, poświęcisz krótką chwilę dla Nas, w Twoim sercu, już na zawsze zostanie Iza, Tycjan, Judyta i Adam – główni bohaterowie tego spektaklu i ich codzienność tak smutna i trudna.

Zapraszamy Ciebie drogi Widzu, Widzu młody i dorosły, to dla Ciebie przykrywamy świat czarnym płaszczem, abyś mógł go zdjąć, jak wrócisz do domu, powiedział swoim bliskim jak bardzo ich kochasz i już zawsze był uważny na człowieka.

 

Ze względu na bardzo trudną tematykę spektaklu jest on przeznaczony dla widzów od 15 roku życia. Młodsze dzieci mogą zobaczyć spektakl jedynie za zgodą rodziców.

Przedstawienie jest ostatnim elementem projektu, objętego patronatem: Ministra Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka, Marszałka Województwa Pomorskiego, Starosty Powiatu Lęborskiego, Burmistrza Miasta Lęborka oraz Impresariatu Programu Profilaktyka a Ty. Bezpośrednio nad musicalem matronat objęła Fundacja La Strada oraz Fundacja Feminoteka a patronatu udzieliło Stowarzyszenie „Nigdy Więcej”. 

Opiekunowie grup szkolnych otrzymują bilet darmowy na grupę 20 uczniów - w celu zamówienia biletów prosimy o kontakt na adres: zamowienia@ebilet.pl

Podobne wydarzenia

Zobacz też